Pierścionki zaręczynowe

Jaki pierścionek zaręczynowy? Z diamentem, rubinem, szafirem, szmaragdem?

Paulina Wójcik
maj 9 2017

Pierścionek z diamentem

Diament nadal zajmuje pierwsze miejsce pośród kamieni szlachetnych, które osadza się w pierścionkach zaręczynowych. Inne równie szlachetne propozycje podbijają coraz więcej kobiecych serc. Najważniejsze będzie to, by pierścionek był podarowany prosto z serca natomiast sama biżuteria to wizualny dowód i symbol wasze miłości.

Warto poznać charakterystykę poszczególnych używanych kamieni szlachetnych. Może zamiast klasycznego diamentu warto będzie się zdecydować na propozycje mniej oczywistą?

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Diament to słowo pochodzące od greckiego adamas czyli niezniszczalny. Uroda diamentów będzie fascynować od wieków. Kamienie te są szczególnie rzadkie i piękne, ale również przez wielu uważane są za magiczne. Długo nie było narzędzia, które dawało je przecinać. Były odporne również na działanie ognia. Dlatego właśnie mówiono o ich nadprzyrodzonej mocy.

Według Greków diamenty były łzami Bogów. Rzymianie uważali, że to okruchy z gwiazd. Dla Indian były talizmanami chroniącymi przed chorobą. Mówiło się, że to kamienie, które zapewniają zdrowie oraz mądrość. Możni i władcy tego świata zaczęli zachłannie ich poszukiwać. Królowie liczyli, że diament będzie ich chronił w czasie bitwy. Diamenty zawsze budziły silne emocje.

Od wieków były one ważnym elementem opowieści pełnych namiętności oraz intryg, historii miłości, zdrady, wielkich podbojów oraz klęsk. Mimo tego, że mijają wieki one nie tracą na swojej mocy. Po dziś dzień magia i tajemniczość rozpalają naszą wyobraźnię. To synonim piękna i uczucia bezgranicznego. Stały się one dostępne a wybór kamienia zależny jest tylko od naszych upodobań i finansowych możliwości.

Magiczny pierścionek zaręczynowy

Kamienie ocenia się według zasady cztery C a więc poprzez ocenę caratów a więc masy, colour a więc barwa, clarity czyli czystość oraz cut czyli szlif. Do najrzadszych zalicza się kamienie o wyjątkowej barwie i idealnej czystości a także wyjątkowym szlifie.

Pierścionki zaręczynowe z rubinem

Określa się go jako kamień należący do najbardziej wyjątkowych kamieni szlachetnych. Od dawna jest to symbol bogactw, miłości, dzięki magicznemu wizerunkowi jest on ulubieńcem możnych oraz zakochanych. Rubin będzie zachwycał swoją płomiennością a nazwa pochodzi od łacińskiego ruber czyli czerwony.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafir pokazuje nam dostojny chłód oraz przejmującą głębię. Już starożytne cywilizacje Egiptu oraz Rzymu wierzyły, że szafiry to święte kamienie prawy oraz sprawiedliwości. Do dziś dla buddystów jest to kamień oznaczający pokój, przyjaźń oraz stałość. Dlatego uznawany jest za talizman małżeńskiego szczęścia. W przeszłości był to klejnot faworyzowany przez duchowieństwo. Swego czasu nawet wszyscy biskupi nosili ten kamień na prawej ręce.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Zieleń szmaragdu będzie trudna do opisania słowami, dlatego właśnie pojawiło się odrębne określenie szmaragdowa zieleń. Ta barwa pełna żywiołu i głębi ma w sobie dynamizm i tajemniczość, dzięki której oryginalne kamienie zachwycają wyglądem.

Udostępnij