Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy - złoty, duży, z diamentem? Słownik pojęć

Karolina Kępka
kwi 23 2017

Jak kupić pierścionek

Możesz udawać, że znalezienie pierścionka zaręczynowego będzie proste, ale tak naprawdę dość szybko przekonasz się, że tak nie jest. Dlatego rzeczywiście warto zapoznać się z tym co pojawia się na rynku. Dzięki temu możliwe, że zdecydowanie łatwiej będzie Wam wybrać taką propozycję, która będzie się dobrze sprawdzać i wybranka serca będzie zachwycona tym co zostanie jej podarowane.

Mając szeroką wiedzę o pierścionkach staniecie się również ekspertami w oczach kolegów, którym również przy wyborze będziecie mogli coś podpowiedzieć.

Pierścionek zaręczynowy - duży? złoty?

Zaczniemy od krótkiej charakterystyki tego jakie rodzaje pierścionków obecnie się pojawiają. Jeśli jeden z opisów będzie pasować do tego co wybiera Wasza wybranka to bez wątpienia najważniejsze będziecie mieli załatwione, poznacie styl, który będzie Waszej wybrance odpowiadał.

Wzór klasyczny

Jeśli panna młoda stawia na elegancję i ponadczasowy styl a w garderobie znajdziecie parę szpilek z czerwoną podeszwą i torebkę od Chanela to właśnie taki pierścionek będzie najlepszym możliwym wyborem.

Wzór retro

Jeśli wasza wybranka chętnie wybiera książki o Jane Austen, czyta o sukniach i kulturze sprzed lat, wybiera do biżuterii perły, złote sygnety po babci i ubiera się oryginalnie unikając biegania za modą to oczywiście będzie dla niej idealnym wyborem styl retro. Taki pierścionek bez wątpienia będzie się jej podobał.

Modny pierścionek zaręczynowy

Wzór nowoczesny

Może być to strzał w dziesiątkę zarówno dla pragmatycznej kobiety jaki takiej, która będzie stawiać na rozwiązania, które nie będą się mocno rzucać w oczy. Jeśli kobieta woli pierścionek delikatny zgodny ze stylizacją to bez wątpienia nowoczesny pierścionek będzie odpowiednim wyborem.

Pierścionek zaręczynowy - z diamentem

Wzór z diamentem łączonym z kolorowymi kamieniami to taki model, który będzie dobrze pasował do kobiety, która śledzi trendy i ma pewność, że taki dodatek będzie jej pasował i nie będzie jak kwiatek do kożucha. Świetnie sprawdzi się dla kobiety, która kocha kolory i ma fioła na punkcie kolorowych kamieni szlachetnych. Wtedy wybór będzie zdecydowanie łatwiejszy, gdy wiemy jaki kamień jest jej ulubionym.

Pierścionek zaręczynowy - oprawa

Diament lśni najpiękniej, gdy pojawi się w otoczeniu szlachetnego kruszcu. Mamy obecnie cztery oprawy, które są w pierścionkach stosowane i każda z nich w swój sposób wydobywa urodę z kamienia.

Oprawa szatonowa: to opcja najbardziej klasyczna, w tej oprawie kamień trzyma 8 albo 6 krapi zwanych łapkami i tutaj światło dochodzi do kamienia z różnych stron, dlatego oświetlenie kamienia jest wyjątkowe. Minusem tej oprawy będzie to, że można przy codziennych czynnościach zahaczyć o delikatne materiały i je podrzeć. Z drugiej strony to wyjątkowy podarunek i dobrze wybrać tą oprawę, która zagwarantuje najlepsze pokazanie kamienia.

Udostępnij