Ciekawostki i porady

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka

Karolina Kępka
lis 16 2021

Jaki jest Twój rozmiar pierścionka? Zakupy pierścionków (zwłaszcza online) mogą być polem minowym, jeśli nie znasz swojego rozmiaru - a kupowanie pierścionka o niewłaściwym rozmiarze może być frustrujące i prawdopodobnie kosztowne. Jak więc zmierzyć swój rozmiar pierścionka i upewnić się, że jest on właściwy? To może być trudne do rozgryzienia, więc jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Jeśli chodzi o rozmiar pierścionka, każdy jest inny: osoba z mniejszą klatką może mieć większe niż przeciętne palce i vice versa, więc nie ma łatwego sposobu, aby przewidzieć, jaki rozmiar pierścionka może być oparty na rozmiarze ubrania lub cokolwiek innego.

Jeśli kupujesz drogi lub bardzo sentymentalny pierścionek, który będziesz nosić codziennie, dobranie odpowiedniego rozmiaru jest szczególnie ważne, ponieważ nie chcesz ryzykować, że go zgubisz lub że będzie zbyt ciasny do noszenia.

Chociaż można być bardziej elastyczne z rozmiarami dla mniej kosztowne pierścienie (zwłaszcza jeśli jesteś szczęśliwy, aby nosić je na każdym palcu), to nadal ważne jest, aby mieć dobry pomysł na zakres rozmiar trzeba.

Ponieważ chcemy, aby zakupy obrączek online były łatwiejsze dla Ciebie, jesteśmy tutaj, aby pomóc z tego poręcznego przewodnika pomiaru rozmiaru pier ścionka - yay!

Sprawdź również nasz Ring Size Chart & Conversion Guide, aby zobaczyć rozmiary pierścionków w mm i calach, plus konwersji między australijskim, brytyjskim, amerykańskim i azjatyckim rozmiarami pierścionków zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zaczynajmy...


Nasze najlepsze wskazówki dotyczące rozmiaru pierścionka:

Inne najlepsze wskazówki dotyczące biżuterii:

Przeczytaj więcej przydatnych wskazówek dotyczących doboru rozmiaru i stylu biżuterii:

 • Przewodnik po długościach naszyjników
 • 12 błędów jubilerskich, których należy unikać
 • 10 szybkich wskazówek, jak czyścić biżuterię

Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące mierzenia rozmiaru pierścionka w domu. Oczywiście możesz również odwiedzić sklep z biżuterią osobiście, aby zmierzyć swój rozmiar pierścionka bardziej dokładnie.

Kiedy mierzyć

Pamiętaj, że rozmiar Twojego palca będzie się zmieniał w ciągu dnia i w dłuższych okresach czasu. Twoje palce będą większe wieczorami, a wpływ na nie mogą mieć hormony, pogoda, przyjmowane leki, nawodnienie i wiele innych czynników.

Biorąc to pod uwagę, to jest dobry pomysł, aby zmierzyć dla pierścienia wiele razy w ciągu dnia lub nawet kilka dni, aby znaleźć najlepszy rozmiar dla Ciebie.

Co najważniejsze, rozmiar pierścionka, który wybierzesz, powinien być wygodny wieczorem, kiedy jest Ci ciepło, a Twoje palce mogą się powiększyć.

Jak powinien pasować pierścionek?

Ostatecznie sprowadza się to do tego, z czym czujesz się najbardziej komfortowo przez większość czasu. Jako przewodnik, Twój pierścionek powinien pasować na palec na tyle dobrze, aby nie spadł, ale powinien być również na tyle luźny, aby pasował na knykcie bez większych trudności i pozwalał na naturalne zmiany w rozmiarze palca, które zachodzą w ciągu dnia (i każdego miesiąca dla wielu kobiet).

Ręcznie robione złote pierścionki dla kobiet

Co zrobić, jeśli Twój dokładny rozmiar pierścionka nie jest dostępny?

Ponieważ istnieje tak wiele różnych rozmiarów pierścionków, sklepy jubilerskie (w tym nasz sklep internetowy z biżuterią) będą miały ograniczony wybór obejmujący przeciętne rozmiary pierścionków. Jeśli Twój dokładny rozmiar pierścionka nie jest dostępny w sklepie i niestandardowe rozmiary nie są opcją, co zrobić?

Najlepiej wybrać rozmiar, który jest najbardziej zbliżony do Twojego rozmiaru pierścionka, pod warunkiem, że różnica nie jest zbyt duża. Jeśli jesteś poza średnich rozmiarach prowadzonych przez sklep, to może być ze szczęścia, jak pierścień, który jest o wiele za duży lub zbyt mały dla każdego z palców jest mało prawdopodobne, aby pracować dla Ciebie, bez względu na to, jak bardzo może się podobać.

Nie polecam zakupu ślubu, zaangażowania lub podobne pierścienie bez uzyskania dokładnie rozmiar pierścienia wykonane dla Ciebie, biorąc pod uwagę, jak ważne (i często drogie) te pierścienie są i że najprawdopodobniej będzie nosić je cały dzień, codziennie przez lata przyjść.

Czy powinieneś wybrać większy czy mniejszy rozmiar?

Jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami pierścionków lub jest rozsądna różnica w rozmiarze w ciągu dnia, dobrą rzeczą do zapamiętania jest to, że zawsze lepiej jest iść na nieco większy rozmiar niż jeden, który jest zbyt mały, więc powinieneś błądzić w tym kierunku. Nie ma nic gorszego niż pierścionek, który jest zbyt ciasny na palcu lub którego nie można zdjąć, gdy zajdzie taka potrzeba.

Pierścionki z szerokim pasem

Pierścionki i zestawy pierścionków w Australii

Jeśli kupujesz pierścionek lub zestaw pierścionków, który ma szeroką obrączkę (ponad 7mm lub 0.27"), będzie to wymagało zastosowania większego rozmiaru. Powinieneś zwiększyć rozmiar o pół rozmiaru, używając amerykańskich rozmiarów numerycznych lub o cały rozmiar w australijskim i brytyjskim alfabetycznym systemie rozmiarów pierścionków.

Duże knykcie

Jeśli masz większe knykcie, nie zapomnij, że musisz mieć pierścionek, który będzie się przesuwał po knykciach bez większych trudności. Jest to szczególnie problem dla tych, którzy mają artretyzm w ich stawów palców, więc należy zachować szczególną ostrożność z pomiaru rozmiaru pierścienia, jeśli jest to przypadek.

Aby wziąć to pod uwagę, należy również zmierzyć swoje knykcie, jak również część palca, gdzie pierścień będzie siedzieć. Wybierz rozmiar pomiędzy rozmiarem palca a rozmiarem knykci i sprawdź, czy pierścionek w tym rozmiarze będzie pasował na knykieć.

Którego systemu pomiarowego użyć?

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę rozmiarów pierścionków, w różnych krajach stosuje się różne systemy pomiarowe. Dwa najbardziej powszechne to:

 • Alfabetyczny (lub Snop Pszenicy) rozmiar pierścionka używany w Australii, Wielkiej Brytanii i innych krajach (dla mężczyzn i kobiet)
 • Numeryczne rozmiary pierścionków używane w USA, Kanadzie i dużej części Azji (dla mężczyzn i kobiet)

Aby zamówić pierścionek możesz skorzystać z numerycznego systemu rozmiarów pierścionków lub alfabetycznego systemu rozmiarów. Oba systemy są używane zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Jubilerzy w różnych krajach będą przyzwyczajeni do swojego lokalnego systemu rozmiarów pierścionków, ale powinni być w stanie przekonwertować rozmiary wystarczająco łatwo.

Dla pierścionków Simone Walsh Jewellery używamy obu tych systemów dla rozmiarów pierścionków, więc możesz nam powiedzieć, który typ rozmiaru posiadasz.

Sprawdź naszą tabelę konwersji rozmiarów pierścionków, aby uzyskać więcej informacji.

Najczęstsze rozmiary pierścionków

Najczęstsze rozmiary pierścionków dla kobiet to:

 • AU/UK: L½ lub US: 6
 • AU/UK: N½ lub US: 7
 • AU/UK: P½ lub US: 8
 • AU/UK: R½ lub US: 9

Im niższa litera lub cyfra, tym mniejszy rozmiar.


Jak zmierzyć swój rozmiar pierścionka:

Zdobądź zestaw do pomiaru rozmiaru pierścionka

Dla dokładnego pomiaru rozmiaru pierścionka w domu, zdecydowanie zalecamy zakup jednego z naszych niedrogich zestawów do pomiaru rozmiaru pierścionka. Warto to zrobić dla spokoju ducha, plus można zachować ring sizer pod ręką i ponownie użyć go do śledzenia rozmiaru pierścienia w czasie i sprawdzić rozmiary przyjaciół i krewnych.

Srebrne obrączki Australia

Każdy zestaw do mierzenia rozmiaru pierścionka Simone Walsh Jewellery zawiera dokładny i wielokrotnego użytku pasek do mierzenia rozmiaru pierścionka, drukowany przewodnik po rozmiarach pierścionka i tabelę rozmiarów, plus (co najlepsze!) 10% kod rabatowy na następny zakup pierścionka w naszym australijskim sklepie jubilerskim.

Pomiar z istniejącego pierścionka

Jeśli masz pierścionek, który pasuje na Ciebie idealnie, jest to świetny sposób, aby dowiedzieć się, jaki jest Twój rozmiar pierścionka (lub potajemnie dowiedzieć się, jaki jest rozmiar kogoś innego, jeśli kupujesz pierścionek na prezent).

Pobierz nasz przewodnik pomiaru pierścionka PDF i wydrukuj go. Przewodnik powinien być wydrukowany tak, aby drukarka nie zmieniła rozmiaru strony w żaden sposób (instrukcje są dołączone). Następnie wyrównaj wewnętrzną krawędź obrączki z wewnętrzną krawędzią kółek znajdujących się na tej stronie, aby określić rozmiar obrączki.

Szybka i brudna" metoda pomiaru

W przeciwnym razie, jeśli chcesz podjąć szybką decyzję i jesteś szczęśliwy, aby podjąć ryzyko, tutaj jest szybki, ale mniej dokładne metody rozmiar pierścienia. To jest dobry pomysł, aby mieć kogoś do pomocy z tej metody.

 • Wytnij pasek mocnego, ale elastycznego papieru - około 15cm (6") długości i 0,5cm (0,25") szerokości.
 • Owiń papier wokół palca i upewnij się, że znajduje się on w miejscu, w którym normalnie nosiłbyś pierścionek.
 • Zaznacz miejsce, w którym papier styka się z palcem, gdy uznasz, że jest to wygodne rozwiązanie, które prawdopodobnie zmieści się nad knykciem.
 • Zmierz odległość za pomocą linijki, która pokazuje milimetry lub ułamki cali.
 • Użyj naszej tabeli rozmiarów pierścionków, aby określić, który rozmiar jest najbliższy Twojemu pomiarowi.

Idź do jubilera

Jeśli masz czas i znasz lokalnego jubilera produkcyjnego lub sklep z biżuterią z wyższej półki, wejdź do niego i zmierz swoje palce profesjonalnie. Zanotuj rozmiary palców, dla których chcesz kupić pierścionki, abyś miał zapis.

Bądź świadomy, że Twoje palce mogą zwiększyć lub zmniejszyć się w czasie wraz z przyrostem lub utratą wagi, jak również z powodu innych czynników, więc warto ponownie sprawdzić w późniejszym terminie.

Zostań insiderem, aby jako pierwszy dowiadywać się o nowych artykułach takich jak ten.
Nie zapomnij również podzielić się tym artykułem, jeśli uznałeś go za przydatny.


Sklep internetowy z pierścionkami i nie tylko

Jeśli jesteś kreatywną kobietą z wyjątkowym wyczuciem stylu, sprawdź nasze pierścionki: mamy ręcznie robione pierścionki, pierścionki koktajlowe, srebrne i złote pierścionki w naszym sklepie jubilerskim.

Mamy również unikalne naszyjniki, kolczyki i wiele więcej. Łatwe zakupy i DARMOWA wysyłka: na pewno znajdziesz coś, co Ci się spodoba, a także wspaniałe pomysły na prezenty dla kobiet.

Kupuj online →

Udostępnij