Pomysł na zaręczyny

Szafir na zaręczyny: znaczenie i inspiracje

Paulina Wójcik
lis 26 2021

Szafir jest uważany za jeden z najpopularniejszych kamieni na świecie. Jego piękno i magiczne właściwości są wręcz legendarne. Klejnot jest również nazywany „kamieniem królów”. Od dawna ludzie u władzy kochali szafir za jego silny „charakter” i potężną energię. Biżuteria opatrzona szafirem jest ponadczasowa.

Szafir: wyjątkowy kamień szlachetny

Pierścionek z szafirem kojarzy się nam z księżną Dianą. Teraz tę najsłynniejszą biżuterię na świecie nosi Kate Middleton.

Szafir to minerał z rodziny korundów. Najbogatsze złoża znajdują się w Azji, Australii, Indiach i USA. Właściwości i skład chemiczny kamienia przypominają rubin. Pod względem twardości szafir ustępuje tylko diamentowi. Kolor kamienia może być bardzo różny. Dostępne są kamienie w kolorze błękitu, zieleni, żółci, są kamienie różowe, pomarańczowe, bezbarwne, a nawet czarne. Wszystkie szafiry mają ten sam wzór chemiczny, ale za odcień i kolor odpowiadają różne zanieczyszczenia.

Za najcenniejsze uważane są szafiry kaszmirskie. Chociaż kamień nie jest przezroczysty, równoległe warstwy tworzące kryształ są wyraźnie widoczne pod pewnym kątem. W różnych warunkach oświetleniowych szafiry kaszmirskie nie zmieniają swojego odcienia: zawsze są jasnoniebieskie i chabrowe. Szafiry gwiaździste są uważane za najrzadsze. Ze względu na dużą ilość zanieczyszczeń w kamieniu gromadzą się kryształy tytanu. Przypominają kształt igły. Zwykle jest kilka „igieł” i są one rozmieszczone tak, że tworzą gwiazdę z sześcioma promieniami. W naturze występują niebieskie, fioletowe, zielone kamienie z efektem gwiazdy.

Pierścionki z szafirem mają potężną energię i służą jako amulety. Nie bez powodu w starożytności ten kamień był wybierany przez monarchów i kapłanów. Minerał korundowy jest symbolem mądrości, duchowości, sprawiedliwości. Uważa się, że kamień pomaga okiełznać namiętności. Dodatkowo szafir ma właściwości lecznicze:

  • Łagodzi bezsenność.
  • Pomaga poprawić pracę serca.
  • Ma korzystny wpływ na wzrok.
  • Pomaga w walce z chorobami układu oddechowego.

Szafir ma dobrą energię, dlatego jest wskazany dla osób mających problemy ze stresem czy cierpiący na depresje. Kamień pomoże zachować spokój osobom podatnym na napady złości. W starożytności wierzono, że szafir jest w stanie uratować przed zatruciem. Puchary szlachty były inkrustowane kamieniami. Jeśli minerał zmienił odcień, oznaczało to, że w misce jest trucizna. Magiczne i lecznicze właściwości kamienia w dużej mierze zależą od jego koloru. Warto wybrać odcień korundu dla siebie: mając na uwadze swoje pragnienia, zdrowie i stan wewnętrzny.

Kamień będzie idealnym talizmanem dla Wodnika, Strzelca, Lwa. Biżuteria z szafirem przypadnie do gustu kreatywnym ludziom. Minerał jest talizmanem dla podróżników: łagodzi zmęczenie.

pierścionki z szafirem

Pierścionek z szafirem na zaręczyny

Jak nosić szafir, aby ujawnił swoją magiczną moc? Kiedy wybierasz pierścionek zaręczynowy, to pamiętaj, że złoto wzmacnia właściwości klejnotu i również podkreśla piękno minerału. Kolor metalu może być dowolny: szafir harmonijnie komponuje się z białym złotem, z czerwienią, różem.

Szafiru nie można łączyć ze wszystkimi klejnotami. Topaz, lapis lazuli, agat, opal i akwamaryn są uważane za idealnych „sąsiadów” dla szafiru. Jednak kamień słabo łączy się z bursztynem, perłami, szmaragdami. Wybierając biżuterię zaręczynową z tym kamieniem, warto zastanowić się nad dodatkami. Te powinny tworzyć jeden komplet, a nie ekstrawagancką mieszankę „wszystkiego”.

Sprawdź ofertę pierścionków zaręczynowych z szafirem na stronie https://roren.pl/

Minerał należy do kamieni uniwersalnych, dlatego biżuterię z szafirem można nosić o każdej porze roku. Jednak oczywiście piękno kamienia ujawnia się w pełni latem. W promieniach jasnego słońca minerał mieni się w przepiękny sposób i po prostu nie można oderwać wzroku od biżuterii. Na zimę lepiej wybrać dodatki z chabrowym szafirem oprawionym w białe złoto. Ta kombinacja wygląda ekskluzywnie, ale w stonowany sposób - dokładnie to, czego potrzebujesz na zimę.

Szafir jest również praktycznym wyborem, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe. W skali mineralogicznej twardości Mohsa szafir znajduje się obok diamentu. Doskonała trwałość sprawia, że szafir jest naprawdę wyjątkowym klejnotem. Po pierwsze można mu nadać różne nietypowe kształty. Po drugie, szafir wymaga znacznie mniej konserwacji w porównaniu z bardziej miękkimi kamieniami, takimi jak iolit i tanzanit. I po trzecie, biżuteria z szafirami nie ma daty ważności. Jest praktycznie nie do zniszczenia.

Dodatkowo od niepamiętnych czasów szafiry uważane są za ucieleśnienie wieczności, lojalności i miłości. Wszystko to sprawia, że kamień jest idealnym wyborem na inkrustowane pierścionki zaręczynowe. Pierścionki z szafirem pasują do każdego rodzaju odzieży. Możesz więc z łatwością nosić ten pierścionek zarówno do wieczorowej sukienki, jak i casualowego looku.

Udostępnij