Ciekawostki i porady

Budżetowe Wesele

Paulina Wójcik
lis 3 2020

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz uciekać się do baru z gotówką lub domowego jedzenia, aby utrzymać się w swoim budżecie.

Zebrane od ekspertów ślubnych i planistów imprez, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zrobić ślub w ramach budżetu:

Nie mów "wesele".

Kiedy zadzwonisz do sprzedawców po ofertę, daj im znać, że planujesz imprezę lub przyjęcie, ale nie precyzuj, że jest to wesele. Kwiaciarnie, piekarnie, miejsca przyjęć, fotografowie i inni dostawcy często dodają 25-30% narzut do swoich cen, gdy wiedzą, że planujesz wesele.

Reporterzy z bostońskiej stacji telewizyjnej zadzwonili do 11 miejsc, aby uzyskać wycenę na wesele. Kiedy te same miejsca zostały wezwane do wyceny na przyjęcie emerytalne w tym samym dniu, 8 z 11 miał narzut weselny; jedno miejsce podniósł swoją wycenę z 65 dolarów do 90 dolarów na osobę.

Sprzedawcy będą również oferować tylko swoje najdroższe opcje dla tych, którzy wiedzą, że planują wesele. Zapytaj o miejsce przyjęcia dla wszystkich swoich opcji menu, i zbadać ciasta, które nie są specjalnie wprowadzane do obrotu dla imprez weselnych. Jeśli kwiaciarnia zauważa diament zaangażowania pierścień i zaczyna sugerować, że egzotyczne kwiaty są importowane, zapytać, co lokalne, niższe koszty opcji, które oferują.

Wybierz restaurację na przyjęcie

Podczas posiłków w restauracji nie ma opłaty za wynajem ani dopłaty do stołu, krzeseł, serwetek, okularów, srebra i dekoracji stołu. W cenę posiłku wliczone jest wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia kolacji, podobnie jak przy zakupie posiłku dla 200 osób. Ponadto, nie ma opłat za transport i ustawienie, a parking jest zazwyczaj bezpłatny, co sprawia, że Twoja ulubiona restauracja jest idealnym miejscem na Twoje budżetowe wesele. W rzeczywistości, restauracje skupiły się ostatnio na cateringu w kierunku specjalnych wydarzeń i uczynienia go przystępnym dla gospodarzy.

Zaplanuj to dobrze

Jeśli jesteś elastyczny w kwestii terminów, unikaj tradycyjnego "Sezonu Ślubnego" przy planowaniu imprezy. Sprzedawcy dodają czasem dopłatę do usług w czasie ślubów odbywających się w maju, czerwcu i lipcu. Dodatkowo, za imprezę odbywającą się w sobotę zawsze pobierane są wyższe opłaty niż za imprezę odbywającą się w niedzielę lub w dzień powszedni.

Unikaj sklepów, które obsługują pary młode.

To może nie wydawać się romantyczne, aby kupić swoje ciasto, przysługi ślubne lub kwiaty w hurtowniach jak Costco, ale zapewniają te same usługi oferowane za opłatą w specjalistycznych sklepach ślubnych. Można również uniknąć tych premii, wybierając mikro-sprzedawców, jak rzemieślników i rzemieślników, którzy sprzedają rzeczy, takie jak akcesoria ślubne i zaproszenia bezpośrednio do par. Aby zaoszczędzić na sukni ślubnej, panny młode zwróciły się w stronę mniej tradycyjnych białych ubrań i sukien, które można znaleźć w regularnych sklepach i kosztować w setkach, zamiast iść do butikowych sklepów z sukniami ślubnymi i płacić w tysiącach.

Zakupy online

Zakupy online dają pannie młodej planującej ślub niskobudżetowy dostęp do znacznie większej ilości opcji zakupu niż zakupy lokalne. W Internecie można znaleźć prawie wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania ślubu, od zaproszeń ślubnych, przez przysługi weselne, aż po suknię ślubną, często po niższych cenach niż w sklepach z cegłami i zaprawami. Pary, które chcą zaoszczędzić na panny młodej pierścień zaręczynowy i para pierścienie ślubne mogą zwrócić się do internetowego sprzedawcy diamentów, które oferują taką samą jakość biżuterii jak tradycyjne sklepy detaliczne na 30-50% niższe ceny.

Udostępnij