Pomysł na zaręczyny

Oświadczyny

Marta Pietrucha
maj 4 2017

Oryginalne zaręczyny

Bez wątpienia oświadczyny to krok, który ma zapewniać o uczuciu i poważnych planach mężczyzny. Pierścionek będzie więc najlepszym symbolem miłości oraz trwałości związku, pokazuje także chęć zaślubin. Niemal każda kobieta od dziecka będzie marzyć właśnie o tej wyjątkowej chwili. Wybór odpowiedniego pierścionka okazuje się dość trudny.

Jeśli jednak rozłożymy rozważania na pojedyncze elementy możliwe, że uda się podjąć dobrą decyzję. W kosztach sięgających 2 tysięcy złotych możemy mieć naprawdę wyjątkowy pierścionek, który będzie się wyróżniał.

Wieczne brylanty

Już starożytni Grecy mieli świadomość potęgi jaką mają w sobie brylanty i cenili ich wyjątkową trwałość oraz wytrzymałość. Nazywali go nawet jako niezniszczalny kamień, dlatego tworzyła się jego wyjątkowa symbolika biorąc pod uwagę miłość jaka miała wiązać narzeczonych. Masę diamentów określa się poprzez karaty a barwę i czystość określa się takimi samymi literami na całym świecie. Jeśli wykonuje się odpowiedni szlif będzie można wyciągnąć wyjątkowe piękno kamienia.

Alternatywą dla klasycznego tradycyjnego kamienia będzie popularny w ostatnim czasie trend, w ramach którego daje się kobiecie kolorowy kamień. Przykładem dobrego wyboru może być rubin, który symbolizuje namiętność czy też niebieski szafir, który ma oznaczać pokój i przyjaźń. Kamieniami szlachetnymi wyrażać można uczucia. Takie rozwiązanie będzie również polecane jako podarunek dla nowoczesnych indywidualistek, które cenią sobie rzeczy nietuzinkowe. Taki kamień na pewno warto będzie dopasować do stylu oraz gustu kobiety. Będzie spoczywał na jej palcu do ślubu a także czasami później obok obrączki, dlatego ten wybór jest tak ważny

Niezapomniane zaręczyny

Metal szlachetny w pierścionku zaręczynowym

Wybór poza kamieniem będzie dotyczył także metalu szlachetnego w jakim kamień będzie oprawiony. Żółte złoto jest bardzo cenione przez osoby, dla których ważna będzie tradycja oraz klasyka. dobrze będzie zobaczyć jaką formę biżuterii wybiera na co dzień nasza partnerka. To rzeczywiście kluczowa sprawa, ponieważ w ten sposób łatwiej będzie nam wybrać metal szlachetny, który będzie nam odpowiadał. Jubilerzy przygotowują obecnie również pierścionki, które mają łączone rodzaje żółtego oraz białego złota i tak tworzy się biżuterię, która może nawet zaskakiwać.

Styl pierścionka zaręczynowego

Tak jak w innych elementach mody podobnie w zakresie biżuterii widać istniejące style oraz trendy. Obecnie modne są wspominane wcześniej kolorowe klejnoty, jedynie otoczone brylantami czy cyrkoniami. Pojawia się także moda na retro. Biżuteria w tym stylu charakteryzować się będzie wyjątkowym wzornictwem przypominającym pamiątkowe rodzinne skarby przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wygląd pierścionka i jego detale powinno się oczywiście dopasować do tego jaką estetykę będzie wybierać dana kobieta na co dzień.

Udostępnij