Ciekawostki i porady

Koraliki i kredka - stwórz własny pierścionek

Marta Pietrucha
maj 19 2017

Ręcznie robiony pierścionek

Pierścionki to wyjątkowa ozdoba dla naszych dłoni. Stanowią one wspaniały dodatek do naszego stroju i wyglądu. Własnoręczne wykonanie pierścionka może być wielką frajdą, ale nie tylko. Jak już zrobi się piękną ozdobę będzie można się dalej chwalić koleżankom a one chętnie dowiedzą się jak można sobie samodzielnie taką ozdobę wykonać. Dodatkowo można stworzyć sobie również naszyjnik i w ten sposób można mieć rzeczywiście wspaniały komplet.

Pierścionek z koralików – idealny do wiosennych stylizacji

Jak zatem można zrobić sobie pierścionek wykorzystując do tego koraliki?

Potrzebujemy małych koralików, jeden większy, szczypce, żyłka i kombinerki.

Zaczynamy nakładanie koralików na żyłkę, ale nie uciskamy ich od razu. Pamiętajmy, by nałożyć większy koralik tak, by znajdował się zawsze na środku pomiędzy tymi mniejszymi. Teraz lekko można będzie ścisnąć wszystkie koraliki ze sobą i przykładamy do palca, na których pierścionek ma pasować. Jeśli trzeba będzie można dodać dodatkowych koralików, jeśli będzie ich zbyt dużo należy je zdjąć. Następnie bierzemy oba końce żyłki i mocno je związujemy ze sobą. Wiązanie najlepiej robić koło dużego koralika, potem będzie można wygodnie je ukryć pod nim. Odcinamy zbędną żyłkę tak blisko guzka jak będzie to możliwe. Ukrywamy wiązanie zawsze tak, by schowało się pod dużym koralikiem.

Pomysł na pierścionek

Kredka ołówkowa – źródło inspiracji

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę jak to śpiewaliśmy w przedszkolu. Teraz, gdy już jesteśmy dorośli pudełko z kredkami poszło w odstawkę. Jeśli jednak podoba się nam nietypowa biżuteria robiona własnoręcznie można będzie pokusić się o wykonywanie uroczego pierścionka z użyciem kawałków kredki ołówkowej. Biżuterię taką będzie można również innej osobie podarować w prezencie.

Potrzebujemy kredki ołówkowej w wybranym kolorze, brzeszczot do drewna, klej i papier ścierny. Z pomocą brzeszczota usuwa się części kredki, robimy tak, by uzyskać mniej więcej siedem takich elementów. Ich powierzchnia na tą chwilę nie będzie gładka. Wszystkie kawałki układamy tak, by uzyskać kształt plastra miodu. Jeden kawałek znajduje się w centrum a pozostałe dookoła niego. Sklejamy wszystkie wzdłuż aż do wyschnięcia. Po tym jak klej wyschnie sięgamy po papier ścierny i posługujemy się nim, by obie strony powierzchni sklejonych kawałków wyrównać.

Trochę może to potrwać, dlatego potrzebna będzie cierpliwość. Gdy oszlifowanie będą kawałki kredek będzie można dalej zadbać o ich przyklejenie, gdy chodzi o podstawę do pierścionka. Następnie będzie trzeba już tylko wyczekać pewien okres czasu, aż klej wyschnie i będziemy mieli rzeczywiście piękny pierścionek, który na placu będzie mógł zaprezentować się wyjątkowo. W ten sposób mamy rzeczywiście świetnie przygotowaną estetykę, która będzie wyglądać bardzo dobrze i ten dodatek będzie rzeczywiście naszą dumą, samodzielnie wykonaną.

Udostępnij