Ciekawostki i porady

15 Wskazówki dotyczące stylu biżuterii, które musisz znać

Marta Pietrucha
lut 8 2022

Jak dobierać i stylizować biżuterię, aby uzupełniała Ciebie i Twoją garderobę? I jak najlepiej wykorzystać swoją kolekcję biżuterii, aby nie była nudna? Odpowiedzi nie zawsze są oczywiste. Nie bój się: mamy dla Ciebie 15 najlepszych wskazówek dotyczących stylu biżuterii, które pomogą Ci być modną jak najlepiej.

Czy to brzmi znajomo:

Masz przepełnioną kolekcję biżuterii wypełnioną rzeczami, które kochasz (lub zapomniałaś, że kochasz), ale tak naprawdę nie wykorzystujesz jej w pełni i nie wiesz, od czego zacząć. A może po prostu nie jesteś pewien, które kawałki do sklepu do pracy ze sobą i dla Ciebie.

Wszyscy tam byliśmy.

Dobra wiadomość jest taka, że zebraliśmy garść przydatnych wskazówek i trików dotyczących stylu i mody, które pomogą Ci nosić biżuterię, która uzupełni Twoje poczucie stylu, osobowość i garderobę.

Jak mówi Who What Wear: "włączenie biżuterii do swojego wyglądu jest zawsze dobrym pomysłem". I jako jubiler, kim jestem, aby się z tym nie zgodzić?

Zanurzmy się w ...

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest przydatny, dlaczego nie podzielić się nim?


1. Twórz warstwy za pomocą pierścionków, naszyjników lub bransoletek

Dlaczego nie zacząć od czegoś zabawnego? Eksperymentuj z kontrastującymi długościami, kształtami, fakturami i kolorami, aby stworzyć atrakcyjne warstwy z pierścionków, naszyjników, bransoletek, a nawet w niektórych przypadkach kolczyków.

Jeżeli nakładasz na siebie naszyjniki, wybierz te o różnej długości, aby przyciągnąć wzrok do twarzy. Różne kształty, kolory i tekstury często działają na korzyść. Aby to ułatwić, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po długości naszyjników i stylu.

Jeśli chodzi o bransoletki i bransolety, możesz stworzyć imprezę na ramieniu z różnymi elementami, które będą migać i pobrzękiwać, gdy będziesz się poruszać. Pierścionki można mieszać, dopasowywać i układać w najróżniejsze ciekawe kombinacje: sprawdź nasze pomysły na pierścionki do układania w stos i pierścionki koktajlowe.

Możesz nawet eksperymentować z wieloma stylami kolczyków, jeśli masz więcej niż jedną parę kolczyków lub chcesz połączyć mankiety z innymi kolczykami. Spójrz na nasze kolczyki wiszące i opadające, a także na kolczyki sztyfty.

Więcej wskazówek dotyczących stylu biżuterii

Dowiedz się więcej o stylizacji biżuterii dzięki naszym przydatnym artykułom.

  • Jak łączyć i dobierać biżuterię?
  • Czy powinnaś nosić złotą czy srebrną biżuterię?
  • Jak nosić wyrazistą biżuterię?

Nakładanie i łączenie jest proste: po prostu zbierz kolekcję naszyjników i wisiorków o różnych długościach, fakturach i wzorach, a następnie przymierz je w różnych kombinacjach, aby sprawdzić, co się sprawdza. Zanotuj kombinacje, które Ci się podobają, abyś mogła je później zapamiętać.

Wypłucz i powtórz z innymi rodzajami biżuterii, aby urozmaicić swoją grę warstwową.

2. Wiedz, kiedy przestać

Wiesz, jak to jest: czasami zbyt wiele to, no cóż, zbyt wiele.

Jeśli zwracasz uwagę na swoją twarz i dekolt za pomocą warstwowych naszyjników lub naszyjnika, być może nie potrzebujesz całej masy bransoletek, aby rywalizować o uwagę.

Jeżeli nosisz parę kolczyków, to być może Twój naszyjnik mógłby być bardziej subtelny lub w ogóle go nie mieć (z drugiej strony, odważna para kolczyków z pasującym do nich naszyjnikiem może czasami pięknie współgrać).

Jeśli masz wiele dodatków, rozważ wzięcie przykładu z książki Coco Chanel: "Zanim wyjdziesz z domu, spójrz w lustro i zdejmij jeden dodatek"1.

Lub nie, w zależności od sytuacji: zrób to, co pasuje do Ciebie i okazji, na którą się ubierasz.

3. Pomyśl o swoich kolczykach

Czy nie wydaje Ci się, że zbyt łatwo jest zapomnieć o kolczykach?

Kolczyki sztyfty w złocie

Jednak Twoje kolczyki znajdują się zazwyczaj w polu widzenia każdego, kto z Tobą rozmawia, więc są naprawdę ważne. Powinnaś starać się dobierać kolczyki tak, by stanowiły ramę dla Twojej twarzy i uzupełniały Twój kolor włosów, oczu i odcień skóry.

Jeśli masz długie włosy, świetną wskazówką jest wybranie koloru lub metalowego wykończenia, które jest bardziej prawdopodobne, że będzie widoczne, w zależności od koloru Twoich włosów.

4. Nie zapomnij zmienić swoich kolczyków

Jestem winny tego sam: jeśli masz przekłute uszy, to może być tak łatwo nosić tę samą parę kolczyków przez tygodnie na koniec. A może prawie nigdy ich nie zmieniasz.

Ale pamiętanie o zmianie kolczyków to świetny sposób na dodanie ciekawego stylu do Twojego wyglądu na co dzień. Jest to również doskonała okazja, aby wyczyścić swoją ulubioną parę kolczyków!

Możesz dokonać zmian w swoim wyglądzie po prostu nosząc na co dzień różne małe kolczyki sztyfty. Możesz też dodać trochę blasku i ruchu dzięki kolczykom wiszącym, w zależności od Twojego stroju.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań jest przekopanie swojej kolekcji biżuterii i znalezienie tego, czego dawno nie nosiłaś. Możesz również zakupić nowe pary kolczyków, które przykują Twoją uwagę i dodadzą trochę różnorodności i zainteresowania do Twojej kolekcji biżuterii.

5. Eksperymentuj z łączeniem metali

Kiedyś było to postrzegane jako grzech mody, aby mieszać różne kolory metalu, co jest czymś, czego nigdy tak naprawdę nie rozumiałam, ponieważ kocham je wszystkie.

Naszyjniki z wisiorkami

Ale na szczęście tak już nie jest, nawet według policji mody: nie ma potrzeby trzymać się wyłącznie srebrnej biżuterii, całej złotej biżuterii lub całej biżuterii z różowego złota2.

Pomyśl więc o naszyjnikach z zawieszkami, które kontrastują z kolorem łańcuszka, do którego są przymocowane, pierścionkach, które łączą różne kolory metali lub warstwowych naszyjnikach i bransoletkach z różnych metali, aby dodać do Twojego stroju żywych, interesujących kolorów.

Mieszanie metali było jedną z moich ulubionych rzeczy do zrobienia przy projektowaniu biżuterii w ostatnich latach, więc w naszym sklepie internetowym z biżuterią znajdziesz wiele elementów, które mają mieszane kolory metali, w tym srebrne wisiorki ze złotymi oprawami, na przykład.

6. Dobieraj dodatki tak, aby uzupełniały Twoje ubranie

To brzmi dość prosto, prawda? Ale sama wiem, że nie zawsze tak jest.

Zanim zaczniesz się ubierać, zastanów się, jaki element najbardziej chcesz założyć na miejsce, do którego się wybierasz.

Możesz zdecydować, że naprawdę chcesz założyć konkretny element biżuterii na wyjście, w którym to przypadku powinnaś dobrać do niego ubranie i inne dodatki. W przeciwnym razie możesz najpierw wybrać strój, a następnie dopasować do niego biżuterię i akcesoria.

Każdy z tych sposobów jest dobry. Jeśli spędziłeś trochę czasu, aby uzyskać kombinację w prawo, powinieneś wyglądać stylowo i dobrze razem.

7. Zdecyduj, na czym ma się skupić Twój ogólny strój

Złote kolczyki Australia

Oto pokrewna decyzja do podjęcia podczas ubierania się: na czym chcesz się skupić w swoim stroju?

Prosty - nawet nudny - strój prawie zawsze będzie wyglądał na przekształcony w coś specjalnego z odpowiednią biżuterią i dodatkami. Możesz wybrać biżuterię, która naprawdę rzuca się w oczy, aby ożywić prosty strój, lub możesz mieszać i dopasowywać biżuterię, aby uzyskać bardziej warstwowy wygląd.

Jeśli jednak masz na sobie odważne ubrania, często dobrym pomysłem jest wybranie mniejszej, bardziej subtelnej biżuterii jako akcentów.

Najlepszą radą jest podjęcie decyzji co do tego, co będzie dla Ciebie najlepsze i podążanie za tym. Twoim celem powinno być zawsze ubierać się jak siebie, więc czujesz się komfortowo i pewnie.

8. Wybierz punkt centralny dla swojej biżuterii

Gdzie chcesz, aby wzrok ludzi był skierowany, jeśli ubierasz się na coś specjalnego?

Jeśli masz na sobie biżuterię, która ma przyciągać wzrok, to zazwyczaj najlepiej jest skupić się na jednym obszarze ciała, na który chcesz zwrócić uwagę: szyi, uszach, rękach, itp.

Na przykład, jeśli nosisz odważny naszyjnik, wybierz bardziej subtelne pierścionki i kolczyki. Możesz też rozważyć całkowite ich pominięcie.

Wypracuj to, co jest punktem centralnym i upewnij się, że inne akcesoria i ubrania nie odwracają od niego uwagi.

9. Poszerz swoją garderobę, eksperymentując

To może być fajna rzecz do zrobienia, kiedy tylko masz trochę wolnego czasu.

Biżuteria z kamieni szlachetnych ręcznie robiona w Australii

Po prostu załóż podstawowy strój i wypróbuj go przed lustrem z różnymi sztukami biżuterii i innymi akcesoriami z Twojej kolekcji. Wypróbuj różne kombinacje wzorów biżuterii, których normalnie nie brałabyś pod uwagę łącząc je w pary i dodając różne akcesoria, takie jak szale, torby czy zegarki.

Wypróbuj pojedynczy punkt centralny z jednym elementem, a następnie spróbuj mieszać, dopasowywać, układać i warstwować. Próbuj różnych kombinacji i punktów skupienia.

Będziesz zaskoczona tym, co możesz wymyślić, aby urozmaicić wygląd nawet najprostszego stroju. A kiedy już skończysz z jednym strojem, załóż inny i zacznij od nowa.

Jeśli nie masz zbyt wiele biżuterii lub Twoja kolekcja nie jest zbyt zróżnicowana, zastanów się nad rodzajami biżuterii, które rozszerzą i dodadzą zainteresowania i głębi Twojej garderobie i idź na zakupy.

Czy nie jest to wspaniałe mieć pretekst, aby traktować siebie do niektórych sparkly rzeczy? Nie ma za co.

10. Nie bądź niewolnikiem trendów

Wszyscy znamy kogoś, kto jest trochę za bardzo niewolnikiem mody. Trendy wpływają na to, co wszyscy z nas noszą do pewnego stopnia, co jest w porządku. Ale nigdy nie jest dobrym pomysłem niewolnicze podążanie za modą kosztem własnego gustu i osobowości. W końcu zatracisz siebie. Aha - i jest to również bardzo drogie!

Zamiast tego spróbuj wypracować i rozwinąć swój własny styl, który będzie do Ciebie pasował i sprawi, że poczujesz się pewnie. To może okazać się niemodne teraz lub kiedyś w przyszłości, ale jeśli będziesz go miała, wiem, że będzie Ci dobrze.

Wybierając biżuterię do noszenia, zawsze myśl o tym, co współgra z Twoim kolorem, oprawą i ogólnym poczuciem stylu. Weź wszystkie te rzeczy pod uwagę, kiedy dobierasz dodatki.

I nie zapomnij o swojej osobowości: wszyscy jesteśmy różni i Twoja osobowość powinna być dozwolona, aby prześwitywać w kategoriach biżuterii, którą wybierasz i jak prezentujesz się w ogóle.

11. Noś pierścionki z polotem

Zgodnie ze starą rymowanką dla przedszkolaków, noszenie pierścionków na palcach (i dzwonków na palcach, podobno) oznacza, że będziesz mieć muzykę gdziekolwiek pójdziesz. Prawdziwa historia.

Pierścionki koktajlowe ręcznie robione w Australii

Układanie pierścionków w stos może dodać wiele uniwersalności do Twojej garderoby, ponieważ możesz je dowolnie mieszać i dopasowywać, aby stworzyć nieco inny wygląd każdego dnia. Możesz nawet zdecydować się na noszenie tylko jednego lub dwóch prostych pierścionków, aby uzyskać bardziej minimalistyczny wygląd w niektóre dni.

Spróbuj połączyć w parę zestaw pasujących do siebie pierścionków lub wybierz mieszankę kolorów, faktur i kamieni szlachetnych.

Jeśli nosisz kilka pierścionków, konsensus wydaje się być taki, aby na każdej ręce nosić nie więcej niż jeden pierścionek koktajlowy. Dobrze sprawdza się również nieparzysta liczba pierścionków na jednej ręce i parzysta na drugiej.

Ale dlaczego nie złamać zasad, jak uważasz za stosowne? To jest to, co oni są tam dla, po wszystkim!

12. Dopasuj naszyjnik do dekoltu

O ile nie jest to sentymentalny element, który z przyjemnością ukryjesz pod ubraniem, Twój naszyjnik lub wisiorek powinien być widoczny i powinien podkreślać Twój strój.

Na przykład, jeśli masz strój z niskim dekoltem w kształcie litery V, wtedy wisiorek siedzący w V nad dekoltem będzie działał cuda. Długi naszyjnik będzie wyglądał świetnie na ubraniach z wyższym dekoltem lub z dekoltem typu crew neck. Zaokrąglony naszyjnik jest dobry do dekoltów typu scoop lub innych zaokrąglonych dekoltów.

Dowiedz się więcej o dopasowywaniu naszyjników do dekoltów w naszym bardzo przydatnym przewodniku po długościach naszyjników i stylu.

13. Nie zawsze musisz nosić naszyjnik

Czasami dobrym pomysłem jest obejść się bez naszyjnika lub wisiorka (gasp!).

Jeśli masz na sobie odważną parę kolczyków, to brak naszyjnika może być dobrym rozwiązaniem, w zależności od stroju. Również jeśli masz na sobie bardzo niskie cięcie lub wysoki strój szyi nie noszenie naszyjnika często będzie działać naprawdę dobrze.

14. Rozważ swoją sentymentalną biżuterię

Projekty naszyjników kieszonkowych

Czy masz sentymentalne kawałki biżuterii, które nosisz cały czas? Jestem pewien, że wielu z nas to robi, w tym ja. Ale jak one pasują do dobrze udekorowanego stroju?

Tylko dlatego, że coś ma dla Ciebie wartość sentymentalną, nie musi oznaczać, że musisz nosić to codziennie (pomijając obrączki ślubne i zaręczynowe, generalnie). Zastanów się, jak byś się czuła, gdybyś nie nosiła danego elementu na co dzień i czy jest to opcja dla Ciebie.

Jeśli zdecydujesz się na noszenie jednego lub kilku sentymentalnych elementów biżuterii przez cały lub większość czasu, zastanów się, w jaki sposób możesz nakładać je na inne elementy biżuterii, aby dodać zainteresowania i urozmaicić swój styl.

Jeśli jest to naszyjnik, możesz rozważyć zakup dłuższego łańcuszka lub łańcuszka regulowanego, tak aby można go było zawiesić pod ubraniem, jeśli nie pasuje do reszty stroju. Pierścienie mogą być również umieszczone na łańcuchu i ukryte pod ubraniem w razie potrzeby.

15. Najważniejsza zasada: ignoruj zasady!

To moja najbardziej ulubiona wskazówka dotycząca stylu: łam zasady, jeśli uznasz to za stosowne.

Jestem wielką fanką ludzi, którzy wyglądają jak oni sami, a nie jak wszyscy inni. Ubieranie się powinno być zabawą i powinno być dla Ciebie osobiste. Twój styl jest o tym, kim jesteś i jak chcesz wyglądać w oczach innych. Nie musisz mieć bliźniaczych zestawów i pereł, ani też swobodnie płynąć w stylu boho.

Jeśli to, co działa dla Ciebie jest robienie tego, co chcesz, po żadnym z typowych wskazówek mody i tworząc chaotyczne zderzenie rzeczy, które kochasz nosić, to moja rada jest: idź na to.

16. Bonusowa wskazówka: czyść swoją biżuterię

Tak wiele osób pomija czyszczenie ich biżuterii i jestem na misji, aby to zmienić. To naprawdę będzie zrobić różnicę, jak twoja biżuteria wygląda i jak dobrze umieścić razem jesteś.

Jeśli przyjrzysz się uważnie biżuterii, którą często nosisz lub która być może została pozostawiona bez noszenia przez jakiś czas, z dużym prawdopodobieństwem zauważysz, że wygląda ona na brudną, matową i daleką od swojego lśniącego najlepszego wyglądu.

Nie zaniedbałabyś czyszczenia swoich ubrań, więc nie powinnaś zaniedbywać czyszczenia biżuterii, która jest tak samo "bliska i osobista".

Więc co z tym zrobić? Cóż, zdecydowanie polecam zapoznanie się z naszym kompleksowym przewodnikiem czyszczenia i pielęgnacji biżuterii: obejmuje on wszystkie podstawy i pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje dotyczące dbania o Twoją cenną biżuterię. Jeśli się spieszysz, możesz również zapoznać się z naszymi 10 wskazówkami, jak szybko wyczyścić biżuterię. A potem: do czyszczenia!

Więcej na: http://bestiales.pl

Udostępnij