Pierścionki zaręczynowe

Żółte złoto i nie tylko – klasyczne pierścionki zaręczynowe

Marta Pietrucha
maj 3 2017

Złoty pierścionek

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości dwojga ludzi. Symbol, który kobieta będzie miała na swojej dłoni przez całe życie. Dlatego właśnie wybór odpowiedniego pierścionka będzie bardzo ważna. Musimy pamiętać także o dopasowaniu do obrączki. Sprawdziliśmy jak obecnie wyglądają pierścionki zaręczynowe ze złota żółtego, które to obecnie na nowo staje się popularne. Jak wybrać ten najlepszy możliwy pierścionek?

Wybita na pierścionku trzycyfrowa liczba we wnętrzu pierścionka to próba złota a więc wskaźnik, który określa ile jest złota w złocie. Czyste złoto w przyrodzie ma zawsze żółty kolor. Kiedyś było wyznacznikiem luksusu i bogactwa. W ostatnich latach widać, że kobiety rezygnowały z żółtego złota na rzecz białego. Przede wszystkim nie chciały być kojarzone z babciną modą. W ostatnich latach żółte tradycyjne złoto powoli wraca do łask. Tym samym coraz częściej mężczyźni po takie tradycyjne pierścionki sięgają.

Złoto i brylant – połączenie idealne

Jednym z najbardziej popularnych wzorów pierścionka zaręczynowego będą takie, które udekorowane są jednym brylantem. Uniwersalny kształt z kryształem umiejscowionym centralnie na dłoni będzie wyglądał subtelnie. Szczególnie na drobnej dłoni kobiety będzie to dobry wybór. Już od 200 złotych znajdzie się pierścionki zaręczynowe. Modne stają się takie propozycje, które mają formę wzoru nieskończoności, odwróconej ósemki. Takie pierścionki kosztują około 800-900 złotych.

Gustowne pierścionki

Złoto ze szmaragdem – wielbiciel blondynek i czerwonowłosych

Świetnym wyborem będą także pierścionki ze szmaragdem. Legenda mówi, że będzie to propozycja określona jako taka, która cementuje miłość, dlatego określa się ją kamieniem szczęśliwej miłości. Intensywna zieleń jaka od niego bije będzie dobrze pasować do kobiety, która ma rude i blond włosy. Pierścionki dekorowane szmaragdem uda się kupić za około 200 złotych. Jednak jeśli chcemy, by kamień rzucał się w oczy można wydać nawet między 1500 a 2000 złotych.

Cyrkonia – ciekawa imitacja diamentu

Jeśli mamy takie założenie, że miłości nie przelicza się na pieniądze. Dlatego zamiast szmaragdu, rubinu czy brylantu będzie można postawić po prostu na cyrkonię. To kamień syntetyczny, który będzie idealnie imitował diament. Poza ceną jednak będzie on również miał gorszą wytrzymałość niż diament. Mimo tego takie pierścionki również cieszą się sporym zainteresowaniem. A okazały pierścionek ze sporym kamieniem uda się kupić propozycję za około 150 złotych.

Perły – delikatne i szykowne

Panowie, którzy mają problem z wyborem pierścionka na pewno docenią klasykę. Taka opcja zawsze się sprawdzi i do każdego stylu ubioru będzie pasować. Pierścionki klasyczne ze złota będą połączeniem estetyki, funkcjonalności i minimalizmu. Mogą one być idealnie zestawione z delikatną urodą. Wśród klasycznych propozycji wymienić można również pierścionki z perłami. Takim zestawieniem będzie można dodawać elegancji oraz szyku. Zazwyczaj perłę znajdziemy w centralnej części pierścionka. Po bokach może być ona ozdobiona cyrkoniami bądź przy większych możliwościach finansowych także brylantami.

Udostępnij