Pierścionki zaręczynowe

Symbol miłości – idealny pierścionek

Karolina Kępka
cze 3 2017

Złoty pierścionek zaręczynowy

Pierścionek na zaręczyny będzie można określić jako symbol miłości dwojga ludzi. Symbol, który kobieta przez całe życie będzie nosiła na placu. Dlatego wybór odpowiedniego pierścionka będzie tak bardzo ważny. Trzeba między innymi pamiętać o tym, że powinien on pasować również do obrączki. Jeśli mamy pierścionki z klasycznego żółtego złota to trzeba powiedzieć, że przeżywają one od pewnego czasu drugą młodość. Jak więc wybrać ten idealny pierścionek?

Próba złota – ważna sprawa

Liczba nabita wewnątrz pierścionka to tak zwana próba złota a więc wskaźnik, który będzie określał ile będzie złota w złocie. Czyste złoto jakie znajdziemy w przyrodzie będzie miało zawsze kolor żółty. Kiedyś było ono wyznacznikiem luksusu oraz bogactwa. W ostatnich latach kobiety rezygnowały z kupowania biżuterii z żółtego złota na rzecz białego odbarwionego. Przede wszystkim nie chcieliśmy kojarzyć biżuterii z modą babcią. Jednak w ostatnich latach tradycyjne żółte złot znów staje się modne i znów wraca do łask. Tym samym panowie chętnie sięgają właśnie po zaręczynowe pierścionki z żółtego złota.

Wartości prób złota

próba 999 zawiera 99,9% czystego złota

próba 960 zawiera 96,0% czystego złota

próba 750 zawiera 75,0% czystego złota

próba 585 zawiera 58,5% czystego złota

próba 500 zawiera 50,0% czystego złota

próba 375 zawiera 37,5% czystego złota

próba 333 zawiera 33,3% czystego złota

Pierścionek z brylantem

Złoto i brylant – oto klasyka zaręczyn

Jednym z najbardziej popularnych wzorów pierścionka zaręczynowego będą takie dekorowane małym brylantem. Uniwersalny kształt z kryształem umiejscowionym centralnie na kobiecej dłoni będzie prezentował się rzeczywiście subtelnie. Szczególnie na drobnej dłoni panny młodej. Takie delikatne pierścionki można kupić od 200 złotych. Co ważne są one wygodne w noszeniu a jednocześnie można powiedzieć, że nie będą zawadzać o różne materiały, dlatego dobrze się sprawdzą. Dobrze będą się prezentować takie rozwiązania, które mają formę połączonych elementów tworzących wzór nieskończoności. Odwrócona ósemka zdobiona brylantami będzie w stanie przyciągnąć wzrok. Za taki pierścionek trzeba zapłacić około 900 złotych.

Złote pierścionki z zachwycającym szmaragdem

Doskonały wybór to również pierścionek ze szmaragdem. Legendy mówią, że to taka opcja, która będzie cementować miłość i dlatego nazywa się go kamieniem szczęśliwej miłości. Zieleń intensywna będzie pasować dla kobiet o blond włosach z jasną cerą. Pierścionki ze szmaragdami będzie można kupić za około 200 złotych.

Złoty pierścionek z cyrkonią

Jeśli uważamy, że miłości nie da się przeliczać na pieniądze i dlatego wydawanie dużych pieniędzy na pierścionek nie ma sensu to na pewno dobrym wyborem będzie takie rozwiązanie, w ramach którego będziemy mieli pierścionek z cyrkonią. Może on prezentować się świetnie, a jednocześnie cena będzie w granicach zadowalającego nas rozsądku.

Udostępnij