Pierścionki zaręczynowe

Pomocy! Mój pierścionek utknął mi na palcu!

Karolina Kępka
maj 24 2021

Przedstawiamy trzy sposoby DIY na katastrofę pierścionka

Zaręczyny i obrączki są wieloletnie biżuteria; przeznaczone do noszenia przez czas i zmieniających się pór roku jako symbole wiecznej miłości i lojalności. Jednak wiek, waga, temperatura i inne okoliczności mogą powodować problemy dla tych, którzy noszą pierścionki. Nierzadko słyszy się o tym, że obrączka utknęła na knykciach lub odcina krążenie, ponieważ stała się zbyt ciasna dla użytkownika.

Jak rozwiązać ten problem nie niszcząc obrączki? Poniżej znajdują się trzy praktyczne wskazówki, które mogą pomóc.

Obniż temperaturę swojego ciała.

Wiele osób zauważa, że w gorące dni lub w godzinach popołudniowych, ich pierścionek czuje się ciaśniej i trudniej go zdjąć. Wysoka temperatura powoduje puchnięcie części ciała (dlatego też najlepiej kupować buty po południu, ponieważ wtedy Twoje stopy spuchną do maksymalnych rozmiarów). Dlatego w przypadku zaklinowania się pierścionka warto spróbować obniżyć temperaturę ciała. Można to zrobić poprzez szybki spacer, jeśli na dworze jest zimno; tylko na tyle długo, aby poluzować obrączkę, ponieważ obwód palca zmniejsza się. Możesz również wziąć szybki, zimny prysznic lub włożyć rękę do zamrażarki na kilka sekund, aż poczujesz, że obrączka się poluzowała.

Użyj smaru, aby zsunąć pierścionek.

pierscionek

Podczas gdy większość środków nawilżających i śliskich substancji jest szkodliwa dla metali szlachetnych i kamieni, nagłe wypadki takie jak ten mogą uzasadnić ich użycie. Możesz użyć wazeliny, odżywki do włosów, balsamu do ciała lub oliwki dla niemowląt. Lube up od knykci do obszaru, gdzie pierścień jest zatrzymany, upewniając się, aby skręcić pierścień wokół palca, jak to zrobić. To gwarantuje, że dostaniesz trochę smaru pod pierścień, jak również. Następnie delikatnie przesuń pierścień na nasmarowany palec, delikatnie przekręcając, gdy dotrzesz do knykci (dodaj więcej smaru w razie potrzeby), przed wyciągnięciem go z palca całkowicie.

Zdejmij go za pomocą nici dentystycznej.

Nić dentystyczna może stać się poręcznym narzędziem do usuwania pierścionków przyklejonych do palców, ponieważ jej woskowa powłoka może pomóc je zsunąć. Jest ona również wystarczająco płaska i cienka, aby przewlec ją pod pierścionkiem. Zrób to, a następnie owiń nić wokół palca aż do knykci. Upewnij się, że nić jest dobrze, ale nie za ciasno nawinięta, ponieważ może to uniemożliwić krążenie krwi. Spróbuj zsunąć pierścionek przesuwając go po owiniętym nicią obszarze, lub ostrożnie odwiń nić z dolnej części palca, tak aby przesunąć pierścionek aż do knykci.

Wykonywanie tych czynności zamiast zwracania się do jubilera lub pracownika pogotowia ratunkowego o odcięcie pierścionka może uratować cenny element biżuterii. Jednakże, jeśli próbowałeś powyższych metod (plus inne, których nie wymieniliśmy), zdecydowanie nalegamy, aby odwiedzić lokalnego jubilera. Większość jubilerów może uratować pierścień po odcięciu go tak, że może być noszony ponownie.

Czy przegapiliśmy jakieś metody, o których słyszałeś lub próbowałeś wcześniej? Zapraszamy wszystkich do umieszczania wszelkich sugerowanych metod lub komentarzy.

Udostępnij