Pierścionki zaręczynowe

Pięć najlepszych wskazówek dotyczących pielęgnacji pierścionków z diamentami

Paulina Wójcik
maj 10 2021

Jubiler trzyma diamentowy pierścień ślubny w strumieniu pary z komercyjnego systemu czyszczenia parą. Jest to typowy szybki serwis czyszczący znaleźć w większości sklepów jubilerskich.

Diamenty są wieczne, a twój diament zaangażowania pierścień ma trwać tak długo, jak ślubne życie z przyszłym małżonkiem będzie. Jednak ogólne zużycie, jak również niektóre okoliczności poza kontrolą, może siać spustoszenie na ten cenny kawałek symbolicznej biżuterii w czasie.

Jak można dbać o swoje cenione diament zaangażowania pierścień i zachować to musujące i genialny? Oto pięć sprawdzonych wskazówek, które można wykonać.

To jest w porządku, aby usunąć go podczas wykonywania pracy fizycznej.

Wiele kobiet zaangażowanych mają niefortunną tendencję do utrzymania ich pierścienie diamentowe na każdej minucie dnia, nawet podczas wykonywania energicznych zadań z ich rąk. Mycie naczyń, sprzątanie domu, i robi inne prace może naprawdę zadrapać i chip nawet najtwardszy metal i ustawienie pierścienia. Wiele środków czystości zawierających wybielacze i inne ostre chemikalia może również odbarwić pierścień i osłabić go. Chociaż to zrozumiałe posiada wiele sentymentalną wartość i specjalne znaczenie, diament zaangażowania pierścień powinien być usunięty, gdy trzeba zrobić coś, co może potencjalnie spowodować uszkodzenie go.

Zainwestuj w tkaniny wyłożone biżuteria box dla pierścienia.

Poza sentymentalnych powodów, to jest dobry pomysł, aby zachować pudełko twój ślub pierścień przyszedł w dla bezpieczeństwa, jak również w celu ochrony przed kurzem i innych elementów, gdy robisz czynności przy użyciu rąk. Unikaj umieszczania pierścienia w ogólnym pudełku wraz z inną biżuterią, jak kamienie i metal mogą zarysować siebie. Twój diament pierścień powinien mieć swój własny przedział i "nisza", aby zmieścić się w przytulnie tak, że nie dostanie otarcia przez twarde przedmioty.

pierscionek

Zdejmij go podczas kąpieli i nawilżania.

Na Twoich dłoniach jest już wystarczająco dużo oleju, aby zmatowić pierścionek i sprawić, że Twój kamień szlachetny będzie pozbawiony blasku. Utrzymanie go na podczas kąpieli, nawilżania rąk, lub przy użyciu innych produktów pielęgnacyjnych może dodatkowo pogorszyć sytuację. Zawsze zdejmij swój pierścień, gdy musisz zrobić te rzeczy, i zachować go w pudełku wyłożonym tkaniną.

Każdego roku zleć zaufanemu jubilerowi wykonanie przeglądu konserwacyjnego.

Spójrzmy prawdzie w oczy: kamienie szlachetne i metale szlachetne potrzebują cennej opieki. Pobierz diamentowy pierścień sprawdzane przez renomowanego jubilera co najmniej raz w roku. Mogą one sprawdzić, czy kamień jest luźne, jeśli mocowania muszą być wzmocnione, a jeśli są rysy i wgniecenia, które wymagają naprawy, które nie są łatwo widoczne. Konserwacja sprawdzanie może zachować swoje cenne zaangażowanie pierścień musujące, silne, i piękne na dłużej.

Wyczyść swój pierścień regularnie.

Możesz albo kupić zestaw do czyszczenia biżuterii, lub użyć miękkiej czystej szmaty, a niektóre łagodne płynu do mycia naczyń i wody, aby utrzymać diament zaangażowania pierścień olśniewające i patrząc zupełnie nowy. Mix niewielką ilość wody z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń w misce, i po prostu moczyć swój pierścień diament w mieszaninie na kilka minut. Delikatnie, ale dokładnie wysuszyć pierścień za pomocą miękkiego, nie ścierne szmatką. Dla konserwacji, która nie wymaga moczenia, można użyć małego pędzla do makijażu, aby oczyścić pierścień z kurzu.

Udostępnij