Ciekawostki i porady

Say YES czyli: jak wybrać pierścionek zaręczynowy - duży? z diamentem, szafirem?.. Podpowiadamy

Marta Pietrucha
maj 31 2017

Sklep z pierścionkami

W życiu mężczyzn przychodzi taki moment, gdy zaczynają się zastanawiać jaki pierścionek wybrać, by w trakcie oświadczyn usłyszeć pamiętne TAK.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem, szafirem lub brylantem

Zaręczyny, oświadczyny – na tą okazję rynek daje nam masę różnorakich propozycji. W sprzedaży białe złoto, platyna, żółte złoto, srebro a do tego wszystkie masa ciekawych kamieni między innymi diamenty, szafiry, brylanty, rubiny i wiele innych kamieni, które dodają uroku, ale niekoniecznie mogą się wybrance podobać. Jak więc wybrać by pierścionek się podobał i by chciała go nosić.

Najdroższy pierścionek zaręczynowy - nie zawsze najlepszy

Jeśli wydaje się wam, że będzie trzeba kupować najdroższy pierścionek to nie zawsze tak będzie. Oczywiście, jeśli posiadamy spory budżet czy też wymagającą partnerkę to będzie trzeba myśleć o poszukiwaniu wyższej półki pierścionków. Ale jest także alternatywa. Ułatwione zadanie mają osoby, których partnerki mają na złoto uczulenie. Wtedy wybór może paść na propozycję biżuterii ze srebra albo też platynę, ale platyna jak wiadomo będzie szczególnie droga. Przed kupnem pierścionka oczywiście będzie trzeba się dobrze zastanowić jaki wybór będzie najlepszy.

Wzory pierścionków

Szansą będzie między innymi delikatne podpytanie przyszłej żony jaka opcja będzie najlepsza. Można tutaj myśleć o jakimś delikatnym wywiadzie albo też pytaniu, które zada się innej osobie z rodziny czy bliskiej przyjaciółce. Chodzi o to, by trafić w gust partnerki i swoją miłość wyrazić w pięknych słowach. W ten sposób mamy gwarantowany sukces tego wyjątkowego dnia i gwarancje, że ten dzień na zawsze zostanie w waszej pamięci.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Przed wyborem będzie trzeba się zainteresować jakie są rodzaje pierścionków i czym będą się różnić. Jeśli chodzi o styl pierścionka obecnie wyróżnia się przede wszystkim cztery podstawowe wzory.

- klasyczne - mają wyeksponowany jeden kamień znajdujący się ponad pierścionkiem

- nowoczesne – takie, które w oprawie mają kilka mniejszych kamieni, które ułożone są jeden obok drugiego.

- wzory z łączonymi kamieniami – tego typu pierścionki wyróżniają się jednym kamieniem kolorowym takim jak szmaragdy, rubiny, szafiry a dodatkowo będzie on otoczony innymi mniejszymi kamieniami

- retro – to połączenie wyjątkowej elegancji i nowoczesności, mamy tutaj jeden większy i do tego mniejsze kamienie uzupełniające.

Wielu panów o tym zapomina, ale ważna będzie także sama oprawa kamienia jaka będzie wykonana w danym pierścionku. Wśród różnych propozycji pojawia się oprawa szatonowa a więc kamień złapany jedynie z kilku stron, by go odpowiednio wyeksponować. Oprawa pełna, która będzie otaczać kamień, tak, że jest widoczny wyłącznie z góry, oprawa mirco pave, w której kilka kamieni jest wtopionych w pierścionek i tworzy to z zewnątrz gładką powierzchnię a przy świetle będzie ona świetnie błyszczeć i kanałowa, która jest nowoczesną formą dedykowaną dużej ilości kamieni ułożonych obok siebie.

Udostępnij