Ciekawostki i porady

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Cenne porady

Karolina Kępka
maj 30 2017

Poradnik zaręczynowy

W ten wyjątkowy jeden jedyny dzień narzeczony będzie wręczał swojej wybrance pierścionek. Dzieje się to przed ślubem, ponieważ przyszły pan młody wierzy, że piękno pierścionka i jego wyjątkowy blask będzie podkreślał uczucie i ważność tej chwili. Narzeczony wybiera pierścionek z brylantem dzięki trwałości służyć będzie on przez długie lata wspólnego życia towarzyszył małżonkom.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy

W naszym kraju przyjęło się, że pierścionek nosi się na serdecznym palcu prawej ręki. Na ten sam palec zakładano potem obrączkę ślubną. Jednak ze względów praktycznych wiele kobiet po ceremonii przenosi pierścionek na lewą dłoń. W związku z tym, że obecnie dopasowuje się pierścionek do noszenia na lewej ręce od samego początku przygotowuje się ten pierścionek w ten sposób, by potem nie było konieczności wykonywania korekty.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jeśli nie znamy rozmiaru palca a nie chcemy by wiedziała nasza wybranka o planowanych oświadczynach warto będzie wymyślić jakiś niewielki podstęp, by wejść w posiadanie jakiegoś pierścionka, który już posiada, w ten sposób będzie można skutecznie zmierzyć rozmiar. Jeśli będzie się wzbraniała to można również myśleć o podpytaniu przyjaciółki czy rodziny.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Jeśli już mamy wybrany rozmiar będzie trzeba podjąć się trudnego zadania wybrania odpowiedniego wzoru. Modeli pierścionków mamy rzeczywiście sporo. I dlatego warto będzie się zastanowić co będzie pasować naszej przyszłej żonie. Trzeba również pamiętać o tym, że ważny jest materiał i kamień jaki pojawi się w pierścionku. Najczęściej będzie to brylant, według wierzeń kamienie szlachetne mają oczywiście swoje istotne właściwości i warto pod tym kątem je wybierać.

Rodzaje pierścionków zaręczynowych

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Diament uznawany za święty kamień, patronuje mu słońce i ma być oznaką wierności i nierozerwalności związku, ponieważ to kamień idealnie czysty.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafir ceniony w tradycji Wschodu jako symbol zaklętej mądrości, skarbnica wiedzy. Szafir był ulubionym kamienie magicznym wszelkich czarnoksiężników i wróżbitów. Jeśli ktoś chce mieć silny związek może postawić na ten kamień.

Pierścionek zaręczynowy z rubinem

Rubin to najbardziej znany w formie czerwonej nosi barwę uczuć, pokazuje siłę życia i młodości. Rubin to symbol siły witalnej, namiętnej miłości oraz rozkoszy. Ten kamień wyjątkowo prezentuje się między innymi oprawiony w białe złoto.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Zielona barwa będzie dawała nadzieję, ma łagodzić rozdrażnienie, wzmacniać nasze nerwy. Zieleń szmaragdu jak mówią nam naukowcy działa lecznico na wzrok. To kamień, który w jubilerstwie był stosowany już od czasów starożytnych. Ceniony między innymi u Majów, Azteków, Inków, był oznaczony jako kamień miły Bogu i ludziom.

Udostępnij