Pierścionki zaręczynowe

Jaki pierścionek podbije serce każdej narzeczonej?

Paulina Wójcik
maj 20 2017

Ceremonia oświadczyn

Wielu mężczyzn zastanawia się jaki będzie idealny model pierścionka. Staramy się podpowiedzieć jakie są najmodniejsze wzory pierścionków, na co warto się decydować. Minęły te czasy, gdy wybór pierścionka był wyłącznie sprawą mężczyzny. Obecnie nie ma już problemu z tym, by konsultować wzory biżuterii ze sobą.

Cała ceremonia oświadczyn nadal jednak wypada najlepiej, jeśli będzie w formie niespodzianki. Narzeczony przed kupnem pierścionka powinien jednak upewnić się jakie wzory podobają się partnerce. Jeśli tego nie zrobimy zakup może okazać się porażką. Gdy model nie spodoba się przyszłej pannie młodej szybko wyląduje w szkatułce.

Jakie są pierścionki w modzie?

Od kilku lat w modzie znów królują pierścionki z jednym oczkiem. Znajdziemy takie w wersji z białym albo żółtym złotem. Najmodniejsze modele różnią się między sobą tym jak osadzony jest w nich kamień. Podpowiadamy, że klasyczne mocowanie na zewnętrznej koronie będzie uwypuklać kamień. Można się także zdecydować na wygodne do noszenia osadzenie wewnątrz obrączki. Modele podstawowe znajdziemy za około 200 złotych. Wzory tego typu skradną serce kobietom, które stawiają na umiar i klasykę w stylizacjach.

Miłośniczki błysku chętnie postawią na pierścionki, które będą bogato zdobione kamieniami. Najmodniejsze wzory są obecnie uzupełnione kamieniami nie tylko w części centralnej, ale także na obrączce. Można się zdecydować na klasyczną rozetę albo taką na bazie koła czy kwadratu. takie wzory kosztują od 300 złotych. Jeśli chcemy mieć oczko w rozmiarze XL będzie można postawić także na ozdobienie takiego głównego kamienia mniejszymi kontrastowymi, które będą się dobrze prezentować. Jednak minimalistki mogą unikać takich propozycji. Cena takich modeli będzie od 1000 złotych.

Propozycje pierścionków zaręczynowych

Wśród tych modnych propozycji zaczynają się także pojawiać tak zwane pierścionki obrączki. Najlepiej sprzedają się takie w szerokiej wersji. Bardzo popularne będą także fasony z trzema plecionymi kołami. Spodobają się kobietom, które wybierają wyróżniające się ozdoby.

Jaki kamień wybierać?

Brylanty są najczęściej wybieranymi kamieniami w biżuterii zaręczynowej. Pierścionki z diamentami są popularne, ponieważ mają wyjątkowy błysk i jednocześnie są to takie propozycje, które mają unikalną formę. Na cenę takiego pierścionka wpływa wielkość kamienia, czystość i szlif. Okazy z malutkimi kamieniami kupi się za około 400 złotych, takie ze średnimi kamieniami kosztują około 1500 złotych.

Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na brylanty alternatywą będzie cyrkonia, która będzie kosztować mniej więcej od 200 złotych. Nie każde oświadczyny muszą być z dodatkiem diamentu. Na popularności od kilku lat zyskują obecnie również kamienie szlachetne ale w kolorowej formie takie jak między innymi szmaragdy, rubiny czy szafiry.

O czym trzeba pamiętać?

Przy zakupie biżuterii powinniśmy znać rozmiar obrączki. Jest to ważna sprawa, by pierścionek udało się dobrze dopasować. Oprócz tego musimy wiedzieć jaka estetyka będzie odpowiadać naszej wybrance, by dopasować pierścionek, który przypadnie jej do gustu.

Udostępnij