Pierścionki zaręczynowe

Żółte złoto i nie tylko – klasyczne pierścionki zaręczynowe

Marta Pietrucha
maj 24 2017

Złoty pierścionek

Pierścionek zaręczynowy to oczywiście symbol miłości dwojga ludzi. Symbol, który kobieta będzie nosiła na palcu przez całe życie. Dlatego wybór odpowiedniego modelu jest tak bardzo ważny. Musimy między innymi pamiętać, że musi pasować do obrączki. Mamy obecnie na rynku wiele ciekawych propozycji z żółtego złota, które jak widać przeżywa swoją drugą młodość.

Jak wybrać ten najlepszy, by zaręczyny były rzeczywiście wyjątkowym dniem? Trzycyfrowa liczba, która jest nabita na pierścionku oznacza próbę złota, a więc jest to informacja ile złota jest w złocie. Czyste złoto ma zawsze kolor żółty. Natomiast białe złoto to wynik domieszki jaka została do złota wprowadzona. Niektórzy stawiają na białe złoto, ponieważ nie chcą kojarzyć się z babciną modą na złoto żółte. Jednak od jakiegoś czasu takie przekonanie mija i widać, że złoto żółte znów staje się modne.

Złoto i brylant – połączenie idealne

Jednym z najbardziej popularnych wzorów pierścionka zaręczynowego będą takie, które są dekorowane jednym małym brylantem., Uniwersalny kształt z kryształem umiejscowionym centralnie na kobiecej dłoni wyglądać będzie subtelnie. Szczególnie na drobnej i delikatnej dłoni panny młodej będzie to dobra opcja. Takie pierścionki kupi się już mniej więcej za około 200 złotych. Co jednak bardzo ważne są one wygodne w noszeniu na co dzień. W modzie są pierścionki z odwróconą ósemką, a więc znakiem nieskończoności, ale za nie trzeba zapłacić około 900 złotych. Bardzo ciekawe i oryginalne pierścionki z zaręczynowe możemy znaleźć na roren.pl .Salon posiada zarówno pierścionki klasyczne jak i w zupełnie innym nowoczesnym i minimalistycznym stylu.

Złoto ze szmaragdem – wielbiciel blondynek i czerwonowłosych

Doskonałym wyborem na zaręczyny będą pierścionki ze szmaragdem. Mówi się, że ten kamień będzie cementował miłość. Zieleń jaka bije od niego to dobra opcja dla blondynek i kobiet z rudnymi włosami. Małe szmaragdy w pierścionku znajdziemy za około 200 złotych, takie większe będą kosztować do 2 tysięcy.

Zakup pierścionka

Cyrkonia – ciekawa imitacja diamentu

Jeśli wychodzimy z założenia, że nie da się przeliczać miłości na pieniądze i cenę pierścionka zaręczynowego to właśnie zamiast kamienia szlachetnego wybrać można cyrkonię, która jest syntetycznym kamieniem, ale będzie w stanie idealnie imitować diament. Ma on znacznie niższą cenę, ale będzie także mniej wytrzymały niż diament. Jednak taki pierścionek z pokaźnym kamieniem znajdziemy nawet za około 150 złotych.

Perły – delikatne i szykowne

Panowie, którzy wiedzą, że kobieta stawia na klasykę, jeśli chodzi o biżuterię będzie mógł zdecydować się na pierścionek, który będzie łączył, estetykę minimalizm oraz funkcjonalność. Będzie to świetny dodatek do urody panny młodej. Tutaj można wybrać między innymi perły, które jak wiadomo prezentują się niezwykle elegancko. W zależności od konkretnej perły i innych elementów taki pierścionek może kosztować od 200 złotych nawet do 25 tysięcy złotych, gdy obok pereł będziemy chcieli ustawić liczne diamenty.

Udostępnij