Koszt pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy – jaka powinna być jego cena?

Marta Pietrucha
cze 7 2017

Ile wydać na pierścionek

Pierścionek zaręczynowy za 70 mln dolarów a może jednak za 150 złotych? Ile tak naprawdę wydać, by mieć rozsądny zakup? Sprawdziliśmy ile będzie kosztować pierścionek zaręczynowy i co będzie decydować o jego cenie.

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?

To pytanie będzie się często pojawiać i wielu mężczyzn zastanawia się nad tym co kupić swojej wybrance. Szukając idealnego pierścionka będzie można się przejechać i tak naprawdę przepłacić. Dlatego przed wybraniem się na zakupy należy sprecyzować co chcemy kupić. Wybór biżuterii na rynku jest rzeczywiście ogromny. Można przebierać w kolorach, rodzajach kamieni, typach opraw czy wzorach. Jednak, by imponować przyszłej narzeczonej nie trzeba wydać wielkich pieniędzy, ale trzeba będzie trafić w jej gust. to najważniejsza kwestia. Obecnie pojawia się także pomysł na zaręczyny bez pierścionka. Mężczyźni mają problem z wyborem, wolą więc zabrać wybrankę do sklepu, by razem wybrać pierścionek.

Pierścionek zaręczynowy a historia

Przez wieki forma zaręczyn mocno się zmieniała. Duży wpływ miały na to kultury oraz religia.Zwyczaj ten był znany już w starożytnym Egipcie, gdzie koło było symbolem nieskończoności, a przestrzeń w środki była wejściem do niej. W starożytnej Grecji kobiety także były obdarowywane pierścieniem z kluczem, który symbolizował klucz do serca mężczyzny.

Koszt pierścionka zaręczynowegoPierścionek zaręczynowy z brylantem

Na rynku jubilerskim mamy szeroką ofertę pierścionków zaręczynowych. Będą się one różnić nie tylko wzorem, ale także surowcem z jakiego będą wykonywane, kolorem, ozdabiającym kamieniem czy wykonanym szlifem. Wszystkie cechy wpływają na wyjątkowość, na jego wartość. Dlatego przed wyborem trzeba sprawdzić surowiec, rodzaj kamienia, wzór, szlif czy próbę złota.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Dla złota mamy alternatywę w postaci platyny, ale ta będzie już zdecydowanie droższa. Pierścionek ze złota z diamentem 0,1 karata kosztuje około 1600 złotych. Podobny pierścionek z platyny będzie już kosztował mniej więcej 4,5 tysiąca złotego.. Pierścionki mogą być także wykonywane z tytanu, srebra czy mosiądzu. Wszystko oczywiście zależy od możliwości finansowych jakie ma osoba, która będzie chciała kupić pierścionek.

Srebrny można kupić za około 40 złotych, taki ze stali szlachetnej z cyrkonią około 70 złotych, złoto od 190 złotych. Te ceny pierścionków są rzeczywiście mocno zróżnicowane i każdy materiał ma swoją specyfikę, w każdym sklepie ceny będą zróżnicowane. Duże zróżnicowane będzie również związane z kamieniem. Między innymi pierścionek z diamentem kosztować może około 400 złotych, szafir około 640 złotych a rubin nawet około 1000.

Niezależnie od czystości złota, rodzaju kamienia i wielkości oczywiście na cenę wielki wpływ nadal ma moda. Nowe kolekcje są zawsze droższe, jeśli nie zależy nam na modzie można zdecydować się na pierścionek z kolekcji rok wcześniejszej.

Udostępnij