Ciekawostki i porady

Wybór Idealnych Diamentowych Obrączek Ślubnych

Karolina Kępka
lis 13 2020

Jeśli planujesz wesele, to teraz jest pracowity i ekscytujący czas. Wygląda na to, że nigdy nie ma końca listy do zrobienia, w tym wybór miejsca ceremonii i przyjęcia, decydując się na suknię, i koordynując kwiaty i wystrój. Oczywiście, jest też kwestia wyboru opasek ślubnych, które chcesz nosić do końca życia.

Wiele par wybiera diamentowe obrączki ślubne jako symbol ich miłości i oddania. Diamentowe obrączki są klasyczne i ponadczasowe, co czyni je idealnym wyborem na tę jedyną w życiu okazję. Ważne jest jednak, aby pary zrozumiały, że wybór diamentowych obrączek jest nieco bardziej skomplikowany niż samo wejście do sklepu z biżuterią. Najlepiej jest zacząć tę podróż od poznania podstaw diamentowych obrączek ślubnych. Wiedząc czego szukać przed zakupem opasek ślubnych, łatwiej będzie wybrać piękne diamentowe obrączki. Oto co musisz wiedzieć przed zakupem wymarzonej opaski ślubnej:

Wybór opasek, które pasują do pierścionka zaręczynowego panny młodej

Wiele par wybiera najpierw pierścień zaręczynowy, a następnie wybiera pierścienie diamentowe, aby dopasować się do miesięcy później.

Niektóre pary chcą tylko dopasować pierścionki diamentowe panny młodej. Inne nadal chcą dopasować wszystkie trzy elementy, albo za pomocą tego samego metalu lub wybierając diamentowe pierścienie ślubne zarówno dla panny młodej, jak i pary młodej. Na przykład, jeśli panna młoda ma platynowy okrągły pasjansa zaręczynowy pierścień, para może wybrać platynowe diamentowe pierścienie ślubne, zwykłe platynowe zespoły ślubne, lub wybrać zespół platynowy z diamentami dla panny młodej i zwykły zespół platynowy dla pana młodego. Pary powinny wybrać, co chcą i nie martwić się o jakiekolwiek "zasady" dotyczące diamentowych obrączek.

Posiadanie swoich i jej obrączek, które uzupełniają się wzajemnie, jest romantyczne i symbolizuje ścisłą więź między parą. Tak jak Ty i Twoja przyszła małżonka, pasujące obrączki są piękne same w sobie, ale jeszcze lepsze, gdy są razem.

Metalowe wybory dla Diamentowych Obrączek Ślubnych

Wiele par, które robią zakupy online, wybiera platynę do swoich opasek ślubnych. Platyna jest wysokiej klasy metalem szlachetnym, który jest trwały, elegancki i cenny. Chociaż platyna jest jednym z najbardziej popularnych metali dla diamentowych obrączek ślubnych, nie jest to jedyny materiał dostępny dla obrączek. Inne popularne metale to pallad i 14-karatowe lub 18-karatowe białe lub żółte złoto.

Należy pamiętać, że wybór metalu to o wiele więcej niż tylko wybranie takiego, który dobrze wygląda. Pary muszą się również zastanowić, czy dany metal jest odpowiedni dla ich stylu życia, czy też nie. Z tego powodu, najlepiej jest zbadać wady i zalety każdego metalu przed zakupem pierścionków.

Na przykład, mężczyźni zazwyczaj pracują więcej z rękoma, więc będą potrzebować obrączki, która jest wykonana z trwałego i odpornego na zarysowania metalu. Na szczęście, męskie opaski ślubne są dostępne w różnych metalach niż wiele diamentowych pierścionków kobiet. Niektóre z tych obrączek są wykonane ze stali nierdzewnej i wolframu, oba materiały, które są przeznaczone do przechowywania do ciężkiego zużycia i nadal wyglądają świetnie. Jeśli Ty lub Twój przyszły mąż polegacie na swoich rękach, dobrym pomysłem może być zakupienie pierścionka wykonanego z tych metali.

Specjalne dodatki i wykończenia

Kiedy już wybierzesz metal, czas rozważyć dopasowanie i wykończenie. Nasze badania pokazują, że obrączki są najczęściej noszonym kawałkiem biżuterii, więc muszą być wygodne, szczególnie dla mężczyzn, którzy nie mogą być przyzwyczajeni do noszenia obrączki. Te specjalnie zaprojektowane opaski mają zaokrąglone krawędzie wewnętrzne, co sprawia, że są wygodne do noszenia. Już po kilku tygodniach zapomnisz, że masz na sobie nawet pierścionek.

Mężczyźni, szukając wygodnego dopasowania, powinni również wziąć pod uwagę wagę metalu użytego do stworzenia pierścionka. Tytan jest jednym z najlżejszych metali szlachetnych na świecie, więc mężczyźni nie zauważą dodatkowego ciężaru na palcu podczas noszenia pierścionka. Jednak inne metale są cięższe, więc przyzwyczajenie się do ich noszenia może zająć więcej czasu.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze obrączki ślubnej jest jej wykończenie. Wiele opasek weselnych jest dostępnych w różnych wykończeniach, co oznacza, że pary mogą wybrać opaski weselne tak wyjątkowe i wyjątkowe, jak ich miłość. Niektóre z najbardziej popularnych wykończeń są florentyńskie, młotkowane i satyna.

Opaski ślubne z florenckim wykończeniem są tworzone przez drapanie przecinających się zestawów równoległych linii do powierzchni metalu. Te drobne, głębokie rysy tworzą unikalną, teksturowaną powierzchnię. Technika ta dodaje obrączce charakteru i często nadaje jej lekko starty i zużyty wygląd.

Pierścionek z młotkowanym wykończeniem dosłownie wygląda, jakby został uderzony maleńkim młotkiem, co tworzy teksturowane i wieloaspektowe wykończenie. Wieloaspektowa powierzchnia młotkowanej obrączki często łapie światło, tworząc olśniewający połysk, który zwróci uwagę na Twoją piękną obrączkę. Chociaż zabytkowe młotkowane obrączki wykończeniowe są prawdopodobnie jedyne w swoim rodzaju i młotkowane ręcznie, większość młotkowania jest wykonywana przez maszynę dzisiaj.

Satyna jest kolejną popularną opcją wykończenia. Obrączki ślubne z satynowym wykończeniem mają półpołyskliwą powierzchnię, która wygląda elegancko i wyrafinowanie. Metal jest zdobiony maleńką szczoteczką, która tworzy maleńkie, płytkie, równoległe linie wzdłuż powierzchni obrączki. Te małe punkty zmniejszają naturalny połysk metalu i nadają mu wykończenie, które nie jest dość matowe i nie dość błyszczące, więc można mieć to, co najlepsze z obu światów.

Personalizacja Diamentowych Pierścionków Ślubnych ze specjalnym napisem

Jeśli chcesz mieć całkowicie spersonalizowane obrączki, rozważ wygrawerowanie od wewnątrz specjalnego powiedzenia. Niektóre pary decydują się na wygrawerowanie obrączek z datą ślubu i rokiem lub znaczącym powiedzeniem. Jeśli wyrażenie, którego chcecie użyć nie mieści się na jednej obrączce, pomyślcie o rozłożeniu go i wygrawerowaniu pierwszej części na jednej z obrączek, a pozostałej na drugiej. Często zdarza się również, że pary grawerują sobie nawzajem imiona lub inicjały wewnątrz swoich obrączek, aby wyrazić swoją nieśmiertelną miłość i oddanie dla siebie nawzajem. Opcje są nieskończone, więc możecie wybrać wszystko, co ma dla Was szczególne znaczenie.

Jeśli grawerowanie obrączki jest dla Ciebie ważne, upewnij się, że zabierzesz ją do grawera doświadczonego w biżuterii i zostawisz dużo czasu na jej odzyskanie. Nie chcecie zostać bez Waszych obrączek w dniu Waszego ślubu tylko dlatego, że nie wróciły od grawera. Upewnijcie się, że podczas pisania tego, co chcecie wygrawerować na Waszej obrączce, nadrukujecie również wyraźnie. Jeśli Twoje pismo jest niechlujne, grawer może źle odczytać to co napisałaś i wygrawerować niewłaściwe wyrażenie lub datę.

W przeszłości diamentowe obrączki były zarezerwowane na specjalne jubileusze lub gdy para postanowiła ulepszyć swój zestaw ślubny. Ale, po co czekać? W dzisiejszych czasach coraz więcej par decyduje się na zakup diamentowych obrączek ślubnych od początku, zamiast planować wymianę opasek w późniejszym okresie życia.

Udostępnij