Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem, brylantem - zielone kamienie

Paulina Wójcik
kwi 9 2017

Pierścionek ze szmaragdem

Pierścionek zaręczynowy z zielonym oczkiem raczej nie jest zbyt często spotykany a szkoda, ponieważ zieleń to kolor nadziei, odniesienie do miłości nie tylko do siebie, ale także w jakieś mierze do przyrody.

Pierścionek zaręczynowy

Wybierając zielony pierścionek kierować można się kolorem oczu ukochanej, ulubionym kamieniem czy znaczeniem takiej barwy. Kolor zielony to nadzieja, harmonia, szczęście i wyciszenie. Ciekawe będzie to, że w średniowieczu unikano tego właśnie koloru, ponieważ oznaczał śmierć. Pierścionek z zielonym kamieniem będzie się sprawdzał na palcu kobiety, która będzie prowadzić intensywny tryb życia a będzie potrzebować nieco więcej spokoju.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Szmaragd to kamień niezwykle cenny w jubilerstwie. Najszlachetniejszy z grupy berylu. Jako ozdoba był on stosowany już w okresie starożytności. Ten kamień najwyższej jakości będzie przeźroczysty. Oprócz aspektów estetycznych mówi się o jego działaniu leczniczym, ma chronić nas przed bólami głowy, będzie skutecznie łagodził podrażnienia.

Szmaragd jak się mówi będzie kamieniem miłym Bogu oraz ludziom

Olwin

To kamień słońca, przepięknie prezentuje się na palcu, ale według medycyny najważniejsze będzie to, że gwarantuje on skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn, powoduje spokój w organizmie i może chronić nas przed pojawieniem się depresji.

Cenny szmaragd na pierścionku

Agat

Także kamień używany już w średniowieczu. Najczęściej występuje w kolorze szarym różowym oraz brunatnym. W sklepach jubilerskich pojawia się także propozycja z agatem w kolorze zielonym. Agat będzie skutecznie poprawiał koncentrację i co bardzo ważne jest w stanie wpływać skutecznie także na kondycję skóry, dobrze działa na nerki i żołądek.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Dla kobiety najlepszym przyjacielem jak się niekiedy mówi będą brylanty. Coś w tym rzeczywiście musi być. Najczęściej występują w kolorze białym, ale warto będzie również szukać takich pierścionków, które mają brylant w kolorze zielonym, który w naszym kraju nie będzie jednak odpowiednio doceniany.

Jakie inne kamienie?

W sklepach będziemy w stanie znaleźć także pierścionki z innymi kamieniami w odcieniach zieleni będzie to między innymi apatyt, turmalin, chryzokolem czy fluorytem. Pierscionek może mieć więcej niż jeden kamień Zielone oczko będzie dobrym wyborem, ponieważ świetnie się prezentuje między innymi, gdy będzie ono połączone z białymi brylantami albo też cyrkoniami. Dlatego zestawienie zielonych kamieni dla uzyskania doskonałego wyglądu może być mocno zróżnicowane.

Udostępnij