Pierścionki zaręczynowe

Planowanie zaręczyn

Marta Pietrucha
cze 1 2017

Plan zaręczyn

Przy planowaniu zaręczyn mężczyzna będzie miał wiele dylematów, w jaki sposób można prosić o rękę? Jakie miejsce jest odpowiednie i co najważniejsze jaki wybrać na ten dzień pierścionek. Jak się okazuje oferta jubilerska jest obecnie bardzo szeroka i dopasowana do różnych oczekiwań kupujących. Za około 1000 złotych będzie można znaleźć już naprawdę świetnie przygotowany i piękny pierścionek.

Czy musi być z brylantem?

Brylant to klasyczny kamień szlachetny, który będzie kojarzył się jednoznacznie z zaręczynami. Jeśli wybranka stawia na tradycję to będzie to rzeczywiście idealny wybór dla niej. Za około 1000 złotych będziemy mieli niewielki brylant, które zachwycają blaskiem, przejrzystością i nienaganną barwą. W światowych trendach jednak widać wyraźne odejście od rozwiązań standardowych. Coraz częściej na tą okazję panowie sięgają po barwne kamienie takie jak szafiry, rubiny czy szmaragdy. Taki pierścionek na pewno się wyróżni, ale będzie on dobry wyłącznie w momencie, gdy partnerka woli nietypowe rzeczy i taka estetyka będzie jej odpowiadać. Kamienie szlachetne mają bogatą symbolikę więc ich znaczeniem można się zasugerować szukając idealnego pierścionka.

Czy każdy pierścionek zaręczynowy jest złoty?

Złoto to zawsze szlachetny, ponadczasowy i symboliczny kruszec. Najbardziej tradycyjny pierścionek będzie właśnie ze złota. Również w jego zakresie jest pewna dowolność. Mamy bowiem złoto żółte czyli najbardziej popularne ale także pojawiające się dość często obecnie białe złoto, które wynika z tego jakie domieszki metali były zastosowane.

Jak wybrać pierścionek

Oprócz tego stawia się także na złoto różowe, które będzie można również znaleźć za około 1000 złotych. Ciekawym oraz modnym rozwiązaniem obecnie staje się łącznie dwóch kolorów złota w jeden pierścionek. Potem dopasowuje się obrączki również do pierścionka, dlatego ten elementów również wcześniej warto sobie rozważyć wybierając pierścionek, który nam będzie odpowiadał najlepiej.

Jaki rozmiar pierścionka?

Uzyskanie wiedzy o rozmiarze konkretnego palca partnerki to kolejne wyzwanie jakie będzie się pojawiać. Można tutaj pomyśleć o wzięciu jednego z pierścionków partnerki, by pobrać rozmiar. Inaczej można także myśleć o tym, by poprosić kogoś bliskiego naszej partnerki, by był w stanie sprawdzić jaki rozmiar będzie odpowiedni. Taka opcja jak się wydaje będzie najwygodniejsza i najmniej trudna do zrealizowania.

Oświadczyny są ważnym wydarzeniem, dlatego warto będzie je zaplanować w taki sposób, by ten dzień był wyjątkowy. Chodzi o to, by zostawał on na całe życie w pamięci obojga. Warto więc szukać miejsc, które dobrze się nam kojarzą i na pewno będą miejscem, gdzie czuć się będziemy doskonale. Jeśli wszystko będzie dopasowane do gustu naszej partnerki możemy oczekiwać, że ten dzień będzie udany i zostanie na zawsze w jej pamięci.

Udostępnij