Pierścionki zaręczynowe

Diamenty o szlifie promienistym i poduszkowym

Marta Pietrucha
maj 19 2021

Radiant vs. cushion cut diamonds: Mają sporo podobieństw, więc który z nich należy wybrać? Kiedy zaczynasz proces wyboru diamentu zaangażowania pierścień, może bardzo dobrze znaleźć się debatując między tymi dwoma popularnymi cięcia. Tutaj, bierzemy blisko spojrzeć na różnice między radiant i cushion cięcia diamentów, wraz z niektórych podobieństw. Mamy nadzieję, że po zakończeniu czytania, będziesz lepiej przygotowany do wyboru diamentu swoich marzeń.

Radiant vs. Cushion Cut: Podobieństwa i różnice

Czy istnieje duża różnica między radiant vs. cushion cut diamentu? Jak to się dzieje, te dwa cięcia są tak podobne, że może to być trudne do wykrycia różnic. Oto kilka kluczowych czynników do rozważenia przy porównywaniu cushion cut i radiant cut diamentów.

Shape: Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz jest to, że radiant diament ma zdecydowany prostokątny zarys z ciętych rogów. The cushion cut diamond, z drugiej strony, ma boki, które są bardziej zaokrąglone, więc ma bardziej miękkie, mniej kanciaste kontury. Niektóre cushion cięte diamenty są zaokrąglone do punktu, że mają prawie owalny wygląd.

Radiant Cut Diamond

Brilliance: Ponieważ cushion cięte diamenty mają większe fasety, często wykazują mniejszą błyskotliwość niż radiant cięte diamenty. Antique-inspired cushion cięte diamenty są nawet mniej błyskotliwe. Nie pozwól, aby to umieścić cię z cushion cut chociaż. W celu dokonania dokładnego porównania między dwoma konkretnymi radiant vs. cushion cięcia diamentów, trzeba będzie ocenić je obok siebie.

Cut i Facets: Zarówno cushion i radiant cut należą do grupy "brilliant cut". Ich fasety są zaprojektowane specjalnie w celu zwiększenia brilliance. Z normalnego punktu widzenia, najbardziej zauważalną różnicą jest zarys faset. Upewnij się, aby to porównanie, jeśli masz trudności w wyborze między radiant vs cushion cięcia diamentów, jak istnieje tak wiele różnych odmian cushion cut.

Cushion Cut Diamond

pierścionek

Jak widać, gdy zaczniesz proces porównywania radiant vs cushion cięcia diamentów, różnice między dwoma cięcia nie są dramatyczne. Ponadto, ze względu na dostępność ogromnej różnorodności modyfikacji cushion cut, należy porównać poszczególne diamenty na podstawie indywidualnych przypadków, aby znaleźć ten, który odpowiada Twoim osobistym smaku najlepiej.

Cushion vs. Radiant Cut Cechy charakterystyczne

Cushion i radiant cięte diamenty są jednymi z najbardziej popularnych fantazyjne kształty (fantazyjne kształty są wszystkie inne kształty oprócz brylantów okrągłe cięcie diamentów) dzisiaj. Czołowi projektanci biżuterii są za pomocą radiant i poduszki cięte diamenty jako kamienie centralne w wielu z ich diamentowych zaangażowania pierścienie i biżuterii diamentowej. Chociaż poduszka i promienny cięte diamenty zarówno emitują dużo ognia i blask i może przyjść w kwadratowych lub prostokątnych orientacji, są one dwa bardzo różne cięcia. Aby dowiedzieć się więcej na temat ich różnic i podobieństw, proszę zobaczyć poniżej.

Cushion Cut Diamonds:

Stworzony: W 1830 roku - zakorzenione w historii górnictwa.

The Look: Vintage - charakter - bogaty antyczny wygląd.

Liczba faset: 58 faset (może się różnić)

Kształt: Kwadratowy lub prostokątny kształt z zaokrąglonymi rogami i bokami, jest uważany przez wielu za łagodniejszą wersję szmaragdowego szlifu. Brilliant- lub step-cut fasetowanie napełnia diament cushion z godnym podziwu blaskiem

Kolor: Przyciąga dużo koloru. Zalecamy nie niższy niż J kolor (certyfikat GIA) lub G kolor (certyfikat EGL).

Klarowność: Z jego szanowanym fasetowaniem, polecamy nie niższą niż SI2 (certyfikat GIA) lub VS2 (certyfikat EGL).

Karat: Pomiary mogą się dość znacznie różnić od jednej wagi do drugiej. Nacisk należy położyć na wymiary (długość x szerokość), a nie na wagę karata, ponieważ to określi jak duży kamień będzie wyglądał.

Wymiary: Przy wyborze kwadratowego kształtu poduszki, szukaj stosunku długości do szerokości pomiędzy 1 a 1,05. Dla tych, którzy wolą prostokątny kształt radiantu, wybierz stosunek długości do szerokości 1.15 lub większy.

Radiant Cut Diamonds:

Stworzony: Stosunkowo nowe w przemyśle jubilerskim diamenty Radiant Cut zostały wprowadzone nieco ponad 20 lat temu.

The Look: Nowoczesne; dla tych, którzy doceniają ogień okrągłych diamentów i wyrafinowanie szmaragd lub Asscher diamentów znajdzie szlifu radiant być bardzo pożądane.

Liczba faset: 70-facet cut

Kształt: Oszałamiająca hybryda tradycyjnego round-cut i elegancki szmaragd-cut, w wyniku czego kwadratowy, prawie kwadratowy, lub prostokątny orientacji z przyciętych lub przycięte rogi.

Kolor: Przyciąga dużo koloru. Zalecamy nie niższe niż I kolor (GIA certyfikat) lub G kolor (EGL certyfikat).

Klarowność: Z jego szanowanych fasetowania, zalecamy nie niższe niż SI2 (GIA certyfikat) lub SI1 (EGL certyfikat).

Karat: Pomiary mogą się dość znacznie różnić od jednej wagi do drugiej. Nacisk należy położyć na wymiary (długość x szerokość), a nie na wagę karatową, ponieważ to ona decyduje o tym, jak duży kamień będzie wyglądał.

Wymiary: Wybierając radiant w kształcie kwadratu, szukaj stosunku długości do szerokości między 1 a 1.05. Dla tych, którzy wolą prostokątny kształt radiant, wybierz stosunek długości do szerokości 1.15 lub większy.

Udostępnij