Ciekawostki i porady

Diamenty - Symbol Wiecznej Miłości

Marta Pietrucha
lis 25 2020

Ludzie mówią, że diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny. Diamenty często przyciągają uwagę i dominują nad innymi kamieniami szlachetnymi. Są one znane ludzkości od wieków i są używane od czasów starożytnych.

Uważa się, że diamenty zostały po raz pierwszy wydobyte w Indiach 4000 lat temu. Znaleziono je w aluwialnych złożach kamienia wzdłuż rzek Krishna, Penner i Godavari. Hinduiści przypisywali im tak wiele władzy, że nawet używali ich jako oczu kamiennych bóstw. Diamenty były również wykorzystywane do celów dekoracyjnych i jako talizman do odpędzania zła lub zapewnienia ochrony w walce.

Początkowo wielu wierzyło, że diamenty mogą przynieść szczęście i sukces oraz mogą przeciwdziałać wydarzeniom astrologicznym. Byli ludzie, którzy nosili diamenty jako uroki, wierząc w ich zdolność do podnoszenia sprawności seksualnej i przyciągania innych. Platon pisał nawet o diamentach jako żywych istotach, uosabiających niebiańskie duchy.

Biorąc pod uwagę tę krótką historię, jestem pewien, że nadal zastanawiasz się, dlaczego diamenty są pierścieniem zaręczynowym z wyboru i dlaczego diamenty są uważane za ostateczny symbol miłości i adoracji.

Od wieków, diamenty są powszechnie znane jako uniwersalny symbol wiecznej miłości i zaangażowania. Może to mieć swoje korzenie w greckim przekonaniu, że Kupidyn, bóg pożądania, uczucia i miłości erotycznej, ma diamentu tipped strzałki, które mają magii narysować serca razem lub inspirować romantycznej miłości. Grecy wierzyli również, że ogień w diamentach odzwierciedla stały płomień miłości. Sama nazwa mówi tak, jak diament pochodzi od greckiego słowa αδάμας (adámas), które oznacza właściwe, niezmienne, niełamliwe lub nieokiełznane - tak jak miłość romantyczna.

Ale chociaż już wcześniej kojarzyło się to z miłością romantyczną, w starożytności pierwszym symbolem zaręczyn sięgającym prehistorii był tylko tkany sznur szuwar (trawy, trzciny) lub skóra, którą jaskiniowiec wiązał wokół dłoni i stóp koleżanki, aby nie mogła uciec. Kiedy jaskiniowiec był pewien, że nie wyjdzie, rozpinał ją, trzymając tylko mały sznurek zawiązany wokół jej palca. Nie tylko do 1477 roku te diamenty były używane jako pierścionki zaręczynowe. To rok, w którym arcyksiążę austriacki Maksymilian podarował diamentowy pierścionek Maryi z Burgundii za zaręczyny. Wpłynęło to wtedy na osoby należące do wyższej klasy społecznej i o znacznym bogactwie, które dały diamentowe pierścionki swoim bliskim.

Przez następne stulecia diamentowe pierścionki zaręczynowe ograniczały się tylko do bogatych i szlacheckich rodzin z powodu niewielkiej podaży diamentów. Ale w 1870 roku odkryto kopalnie diamentów w RPA, co znacznie zwiększyło dostępność i przystępność cenową diamentów dla społeczeństwa.

Ponieważ zapotrzebowanie zostało zaspokojone przez dostawy z południowoafrykańskich kopalń diamentów, malejące koszty pozwoliły nawet rodzinom nierosyjskim na inwestowanie w diamenty zwiększające sprzedaż w Europie i Stanach Zjednoczonych. Pod koniec lat 30-tych XX wieku Stany Zjednoczone stały się rynkiem premium dla diamentów wysokiej jakości, skutecznie czyniąc diamentowe pierścienie zaręczynowe powszechnym wyborem w Ameryce.

Od tego czasu, to było zwyczaju do korzystania z diamentów nie tylko w zaangażowania pierścienie, ale także w prezenty dla kobiet, jak również. Obecnie szacuje się, że 78 procent wszystkich zaangażowania pierścienie sprzedawane co roku są diamenty. Z tym, diament jest ostatecznym romantyczny symbol miłości i wieczności rzeczywiście.

Udostępnij