Ciekawostki i porady

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem w stylu księżnej Kate

Karolina Kępka
cze 5 2017

Piękny pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy dla każdej kobiety będzie szczególny. Powinien być wykonany ze złota lub platyny a do tego kamień szlachetny albo też półszlachetny. Dużym zainteresowaniem od jakiegoś czasu cieszą się również pierścionki z niebieskim oczkiem, które rzeczywiście są wyjątkowe.

Pierścionek zaręczynowy - Kate Middleton

Pierścionki zaręczynowe z niebieskim oczkiem stały się popularne dzięki temu, że 2010 roku Książę William swojej wybrance wręczył pierścionek po mamie a więc wykonany z białego złota z dodatkiem 18 karatowego szafiru otoczonego 14 białymi diamentami. Krótko po tym w sklepach zaczęły się pojawiać kopie tego pierścionka.

Pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem

Kolor niebieski kojarzy się nam z wodą i z niebem. Jest to również symbol inspiracji, spokoju czy świeżości. W dniu ślubu także nie zapominamy o tym kolorze, według starego przesądu kobieta wychodząca za mąż powinna mieć na sobie coś niebieskiego. Może być właśnie pierścionek zaręczynowy. Jest wiele powodów, dla których będzie warto się decydować na niebieskie oczko w pierścionku zaręczynowym. Oczywiście na pierścionek Kate Middelton mało kogo będzie stać, ale na pewno pośród niebieskich oczek coś interesującego uda się wybrać.

Pierścionek zaręczynowy z topazem

Topaz niebieski to doskonały kamień do pierścionka zaręczynowego. Jego intensywny kolor będzie sprawiał, że to rzeczywiście wyjątkowy kamień. Należy jednak uważać na wysoką temperaturę, ponieważ może to zmniejszać jego barwę na jaśniejszą. Pierścionek z tym kamieniem można podarować kobiecie, która ma problem z nawiązaniem znajomości. Dodatkowo topaz według medycyny niekonwencjonalnej pomaga w leczeniu gruźlicy, astmy, a także będzie opóźniać proces starzenia.

Kształt pierścionka

Pierścionek zaręczynowy z akwamarynem

To kamień szlachetny z grupy beryli. Występuje między innymi w ciemnozielonym, niebieskozielonym i ciemnoniebieskim kolorze. Należy uważać, ponieważ kamień jest kruchy. Nazywany jest jako kamień odwagi. Pierścionek z tym kamieniem można podarować kobiecie, która ma problem z podejmowaniem decyzji. To kamień, który będzie łagodził katar, chroni przed bólem głowy i zwiększa odporność.

Pierścionek z niebieskim oczkiem - kyant

Kyanit to kamień, którego nazwa pochodzi od słowa kyanos a więc niebieski. To przepiękny kamień, który pojawia się w wielu różnych odcieniach. Trzeba obchodzić się z nim uważnie ponieważ to kruchy kamień. Może niwelować ból głowy, astmę, zmęczenie. Wpływa na regulowanie ciśnienia a także poprawia zdecydowanie koncentrację.

Pierścionek z niebieskim oczkiem - kwarc

Kwarc niebieski to szlachetny kamień z rodziny kwarcu. Występuje on w wielu różnych niebieskich odcieniach. Będzie się prezentować przepięknie nie tylko w pierścionku zaręczynowym, ale będzie także dobry w kolczykach. Kwarc musi być chroniony przed wysokimi temperaturami. Kwarc niebieski to kamień dla osób, które stawiają na perfekcjonizm. W medycynie niekonwencjonalnej przypisuje się mu właściwości, które zwalczą bóle kręgosłupa oraz bóle gardła.

Udostępnij