Koszt pierścionka zaręczynowego

Pierścionki zaręczynowe poniżej 1000 złotych

Paulina Wójcik
cze 8 2017

Budżet na pierścionek

Planowanie zaręczyn to dla mężczyzny czas podejmowania różnych decyzji. W jaki sposób prosić o rękę. Jakie miejsce i jaka data będzie najlepsza. I co najważniejsze jaki pierścionek powinno się wybrać, by ukochana była z niego zadowolona. Oferta jubilerska obecnie jest rzeczywiście bardzo szeroka i dopasowuje się do oczekiwań różnych nabywców.

W ramach 1000 złotych będzie można znaleźć dość szeroki asortyment, z którego uda się coś atrakcyjnego wybrać.

Pierścionek zaręczynowy - tylko z brylantem?

Brylant to klasyczny kamień szlachetny, który kojarzy się jednoznacznie właśnie z zaręczynami. Jeśli wybranka ceni sobie tradycję będzie to dla niej właśnie idealna propozycja. W granicach 1000 złotych znajdziemy już niewielkie kamienie, które będą swoim blaskiem zachwycać, będą miały świetną przejrzystość, nienaganną barwę. W światowych trendach widać wyraźnie, że odchodzi się od takich standardowych rozwiązań. Coraz częściej na tą szczególną okazję wybiera się także barwne kamienie takie jak rubiny, szafiry czy szmaragdy. Taki pierścionek będzie się wyróżniał, ale jeśli partnerka właśnie wybiera chętnie indywidualne rozwiązania to będzie dla niej dobra propozycja.

Pierścionek zaręczynowy – złoty, duży, z szafirem?

Złoto będzie szlachetnym, ponadczasowym i symbolicznym nieco kruszcem. Najbardziej tradycyjny wybór to właśnie taki pierścionek. W tym zakresie także jest pewna dowolność. Znajdziemy bowiem żółte złoto, ale są także propozycje mniej klasyczne a więc złoto białe, które ma wyjątkową barwę ze względu na to jakie domieszki się w nim pojawiają. niekiedy pojawia się także propozycja złota różowego.

Koszt pierścionka zaręczynowego

Bardzo ciekawym i modnym rozwiązaniem jak się wydaje będą pierścionki, które wykonuje się z dwóch kolorów złota a więc tak zwane łączone. Obrączki często również dopasowuje się do koloru pierścionka. Jeśli ten będzie łączony z dwóch kolorów to potem również będzie większa dowolność przy wyborze obrączek.

Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Uzyskanie wiedzy o rozmiarze konkretnego palca partnerki dla panów będzie kolejnym istotnym wyzwaniem. Można więc do porównania starać się uzyskać jakiś obecny pierścionek wybranki i w sklepie jubilerskim wykona się pomiar. Albo będzie można go przymierzyć na swój palec i zaznaczyć miejsce, gdzie się wsunie. Ewentualnie zawsze jest możliwość rozmowy z rodziną wybranki, ponieważ dzięki temu również można uzyskać informację o tym elemencie.

Jeśli rzeczywiście zaręczyny będą wyjątkowe to bez wątpienia na długo zostaną w pamięci i będą wyjątkowym dniem. Dlatego warto dbać o każdy szczegół, ponieważ właśnie te najmniejsze elementy będą decydować o tym czy ten dzień będzie udany. Wybór dobrego pierścionka to właśnie klucz do tego, by mieć zaręczyny, które do końca życia będą chętnie wspominane i będą dla nas rzeczywiście dniem wyjątkowym.

Udostępnij