Ciekawostki i porady

Pierścionek zaręczynowy z brylantami? Niekoniecznie!

Paulina Wójcik
maj 19 2017

Pierścionek z kamieniem szlachetnym

Pierścionek zaręczynowy - z brylantem

Pierścionek z brylantem to obecnie najbardziej popularny model obrączki, która będzie symbolizować narzeczeństwo. Sama renoma brylantów będzie sięgać setek lat. Jednak nie zawsze brylant musiał koronować zaręczynowy pierścionek. Marilyn Monroe mówiła, że brylanty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety, wcale nie miała na myśli, że pierścionek z brylantem powinien być symbolem zaręczyn, ale jak wiadomo od pewnego czasu media mocno lansowały brylanty jako najbardziej ekskluzywne kamienie na świecie, które były oznaką luksusu i bogactwa. Według pracy tylko taki kamień będzie oznaką wiecznej miłości.

Szaleństwo na punkcie brylantów

Wiele celebrytek i artystek wiele razy pokazywało pierścionek z brylantem, aby fotografowie mogli to uchwycić. Temat kto jaki pierścionek nosi jest szeroko omawiany oraz komentowany. Takie działania sprawiło, że wiele kobiet wyobraża sobie, że wyłącznie taki pierścionek, który zawiera brylant jako propozycję idealną na zaręczyny. Szaleństwo osiągnęło takie stadium, że niektórzy panowie nawet zaciągają kredyt, by taki właśnie pierścionek kupić. Często nawet nie wiedzą, że dla przyszłej narzeczonej wcale nie liczy się brylant, tylko najważniejsze będzie zaangażowanie.

Popularne modele obrączek

Nie popadaj w obsesję

Oczywiście brylant czyli diament z okrągłym szlifem będzie najbardziej popularnym kamieniem na świecie. Nie można im odebrać uroku, ponieważ jeśli nie będą zasłonięte przez oprawę będzie odbijać się światło i skrzą się na palcu jak śnieg w słońcu. Idealnie pasują one na zaręczyny, ponieważ symbolizują czystość i jasność intencji a jednocześnie wieczność uczucia swoją wyjątkową trwałością. Jednak nawet największy brylant nie uratuje małżeństwa, dlatego nie opierajmy szczęścia na kamieniu.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Mężczyznom wydaje się, że kobieta marzy wyłącznie o propozycji pierścionka z dodatkiem brylantów. Wielu panów jednak nie będzie stać na taki wydatek, dlatego w ogóle boją się zaręczyn. Dlatego warto przyjrzeć się w miarę możliwości gustowi naszej partnerki. Albo wprost będzie można zapytać o to jaki pierścionek wybrać, albo też będzie można podpytać rodziny, jeśli wiemy, że kobieta oczekuje zaskakujących zaręczyn niespodzianki.

Pierścionek zaręczynowy z.. rubinem

Nie tylko brylanty są symbolem miłości. Zanim przyszła wielka moda właśnie na pierścionki z brylantami wykorzystywano również szmaragdy, szafiry, rubiny, granaty czy ametysty. Dziś powoli moda na pierścionki zindywidualizowane a więc z oczkiem kolorowym do nas wraca. Jeśli partnerce nie zależy na brylancie na pewno znajdziemy coś interesującego. Można będzie pomyśleć o kamieniu dopasowanym do koloru oczu, może mieć symboliczne znaczenie, oddawać temperament. Pamiętajmy, że wybór oczka powinien brać pod uwagę możliwości finansowe jakie posiada mężczyzna. Na pewno nie ma co przesadzać z ilością wydawanych pieniędzy, nie zaciągajmy kredytów.

Udostępnij