Pomysł na zaręczyny

Śniadanie u Tiffaniego – soliter i filmowe zaręczyny

Karolina Kępka
maj 15 2017

Wyjątkowy pierścionek

Znalezienie udanego pierścionka zaręczynowego nie będzie łatwym zadaniem. Oczywiście każdemu mężczyźnie będzie zależeć na tym, by w oczach wybranki pierścionek był wyjątkowy, idealny i stanowił spełnienie jej marzeń. Pierścionek powinien dobrze pasować do kobiety, jej upodobań, charakteru oraz innych elementów garderoby.

Pamiętajmy jednak, że pierścionek ma również formę symboliczną a nadal najważniejsza jest zawsze miłość.

Pierścionek zaręczynowy – krótka historia

Historia pierścionków zaręczynowych sięga starożytnego Egiptu i 2000 roku przed nasza erą, gdy tworzono z drutu pierwsze pierścionki. Dopiero nieco później zaczęto używać bardziej szlachetnych surowców jak między innymi złoto, kość słoniowa oraz brąz. Starożytni Grecy i Rzymianie wręczali kobietom metalowe pierścionki. Przez długi czas w Rzymie złoto było rezerwowane dla osób o wysokim statusie społecznym. Dopiero po jakimś czasie te wyroby im się znudziły i również stały się nieco bardziej powszednie, tak że inni mieli okazje po nie sięgać. W chrześcijańskiej tradycji jako symbol zaręczyn pojawiły się mniej więcej około wieku XII/XIII.

Soliter – najsławniejszy pierścionek wśród zakochanych

Co będzie przychodzić do głowy, by myśli się o pierścionku zaręczynowym? Czy będzie to złota biżuteria z pojedynczym diamentem? Jeśli tak się dzieje to wyobrażamy sobie właśnie klasyczny soliter a więc model, który od wielu lat jest najchętniej wybierany na całym świecie przez zakochanych.

Symbol pierścionka

Taki rodzaj biżuterii zaręczynowej spopularyzowany został przez markę Tiffany & Co. To właśnie ta firma mniej więcej w 1886 roku razem ze swoimi jubilerami stworzyła pierścionek z pojedynczym diamentem umocowanym za pomocą sześciu metalowych łapek.

Następnie ten właśnie pierścionek był cały czas mocno promowany jako idealny na zaręczyny. Najważniejszą zaletą było to, że wydobywał on idealnie blask osadzanego kamienia. Doceniły ją miliony i dlatego obecnie taka forma jest najbardziej popularna, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe na całym świecie. Zakłada się, że nawet około 80% przyszłych pań młodych otrzymuje taki pierścionek.

Soliter – charakterystyka

Ten subtelny i stosunkowo delikatny rodzaj biżuterii będzie charakteryzował się przede wszystkim szczególną prostotą, która będzie charakteryzować się ponadczasowym urokiem. Pierścionki tego rodzaju jak wiadomo wykonuje się ze złota albo platyny. Kolor kruszcu jest tutaj jednolity, ponieważ w takiej formie nie ma innej estetyki i miejsca na dodatkowe ozdoby, po prostu tego należy unikać. Może on również mieść zróżnicowaną wielkość, na rynku znajdują się pierścionki z różnymi masami kamienia. W ten sposób bez większego problemu będzie można dobrać taką opcję, która odpowiada nam estetycznie i będzie także właściwa pod kątem możliwości finansowych.

Udostępnij