Ciekawostki i porady

Jak łączyć i dobierać biżuterię

Paulina Wójcik
wrz 20 2021

Czy próbujesz dowiedzieć się, jak najlepiej łączyć i dopasowywać biżuterię do różnych okazji i sytuacji, tak aby pasowała do Twojego poczucia stylu i sprawiała, że będziesz się czuła dobrze ubrana?

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci z naszymi najlepszymi wskazówkami, które pozwolą Ci zacząć kreatywnie łączyć i dopasowywać biżuterię jak profesjonalistka.

Kiedy już przeczytasz ten artykuł, spójrz na nasze przykładowe kombinacje biżuterii, aby znaleźć inspirację.

Zanurzmy się w ...

Wybierz punkt wyjścia

Zacznij od wybrania kluczowego elementu biżuterii, który chcesz nosić na konkretną okazję lub do konkretnego stroju. Użyj go jako punktu wyjścia do tworzenia dodatków.

Masz tu dwie opcje: bardziej subtelny element, który będzie się komponował z innymi elementami, z którymi będziesz go łączyć, lub bardziej rzucający się w oczy element biżuterii, który chcesz wyróżniać jako punkt centralny, gdy skończysz.

Spójrz na nasz naszyjnik z mehndi i różowym granatem, który będzie świetnym elementem centralnym. Alternatywnie, nasz złoty pierścionek z małym opalem może być znacznie bardziej subtelnym punktem wyjścia.

Wybierz swoją stronę/stronę

Biżuteria warstwowa

Jeśli planujesz nakładanie warstw biżuterii, zazwyczaj najlepiej jest wybrać jedno miejsce na ciele, na którym chcesz się skupić. Bransoletki, naszyjniki i pierścionki są idealne do nakładania w centralnym miejscu, czy to na szyi, nadgarstkach czy palcach. Sprawdź nasze naszyjniki warstwowe: wybór naszych naszyjników, które naszym zdaniem świetnie nadają się do nakładania warstwowego.

Nasza biżuteria w sklepie w Australii

Jeśli Twoim punktem wyjścia jest naszyjnik, rozważ możliwość łączenia z nim różnych naszyjników. Jeśli nakładasz na siebie różne naszyjniki, wybierz różne długości, aby przyciągnąć wzrok do twarzy. Różne kształty, kolory i tekstury często sprawdzają się w przypadku naszyjników warstwowych.

Jeśli zaczynasz od pierścionka, to nakładasz go na palce, a może na nadgarstek tej samej ręki.

Nie oznacza to, że nie możesz nosić małych elementów biżuterii w innych miejscach, ale staraj się, aby te elementy na innych częściach ciała były bardziej subtelne, aby nie odwracały uwagi od głównego punktu.

W przypadku bransoletek możesz nosić kilka podobnych elementów, np. zestaw bransoletek z różnymi wzorami lub kolorami, które będą pobrzękiwać, gdy będziesz się poruszać. Możesz też wybrać jeden wyróżniający się element i nosić go z kolekcją bardziej subtelnych wzorów w formie bransoletki lub bransolety.

Naszyjniki warstwowe są zazwyczaj noszone w różnych długościach, od chokera do opery lub dłuższych. Generalnie wybierz nieparzystą liczbę naszyjników (3 lub 5 będzie świetne) o różnych lub regulowanych długościach, ale czasami tylko 2 naszyjniki też się sprawdzą. Noś naszyjniki, które mają pewien kontrast między sobą pod względem kształtu, koloru lub faktury. Alternatywnie, wybierz jeden wyróżniający się, główny element, a pozostałe będą bardziej subtelne. Sprawdź nasze przedłużacze do naszyjników w srebrze i złocie, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości Twoich naszyjników w ten sposób.

Jeśli chodzi o pierścionki, możesz je układać warstwowo. Rozważ wybór jednego koloru metalu, ale zróżnicuj style i faktury. Ewentualnie wybierz różne kolory metalu, ale w podobnym stylu. Możesz również wybrać różne kolory metalu, kamienie szlachetne, tekstury i rozmiary (dodając jeden lub więcej pierścionków koktajlowych). Noszenie nieparzystej liczby pierścionków na jednej ręce i parzystej na drugiej to świetna zabawa.

Noszenie zestawu różnej biżuterii

Jeśli nie planujesz nakładania biżuterii na siebie, możesz z radością nosić razem mieszankę naszyjników, kolczyków, bransoletek i pierścionków, które się uzupełniają, dobrze ze sobą współgrają... lub cokolwiek, co pasuje do Twojego stroju.

Inne przydatne artykuły:

  • 15 najlepszych porad dotyczących stylu biżuterii
  • Co wybrać: złotą czy srebrną biżuterię?
  • Jak dobrać długość naszyjnika?
  • Jak nosić wyrazistą biżuterię?

Naprawdę nie musisz nosić biżuterii na każdej odpowiedniej części ciała, aby czuć się dobrze ubraną: czasami mniej znaczy więcej. Ale również: czasami więcej znaczy lepiej! Wszystko zależy od Twojego poczucia stylu i rodzaju okazji, na którą się ubierasz.

Możesz mieć jeden główny punkt, który możesz ozdobić bardziej subtelnymi elementami. Alternatywnie możesz nosić wybór uzupełniających się elementów, z których żaden w szczególności nie przyciąga najwięcej uwagi, ale wszystkie z nich pracują, abyś wyglądała dobrze poskładana. Te elementy mogą być zaprojektowane jako dopasowany zestaw lub mogą być różne, ale mieć subtelne podobieństwa.

Czy powinnaś nosić pasującą biżuterię?

Nie bój się być dopasowana

Jeśli chcesz nosić zestaw uzupełniających się elementów, to nie obawiaj się nosić dopasowanych zestawów biżuterii z tym samym lub bardzo podobnym wzorem użytym do kolczyków, naszyjników, pierścionków, etc.

Sklep z biżuterią srebrną

Przez krótki czas noszenie pasujących elementów było postrzegane jako niemodne w niektórych kręgach, ale na szczęście te dni już minęły. Myślę, że powinieneś objąć noszenie pasujących elementów biżuterii, kiedy to działa dla Ciebie. W szczególności noszenie dopasowanych zestawów biżuterii może być piękne na bardziej strojne okazje, ale może być również dobre, gdy ubierasz się bardziej swobodnie.

Mamy wiele wzorów pasującej biżuterii. Najczęściej są to naszyjniki, które pasują do kolczyków, ale także bransoletki i pierścionki. W szczególności sprawdź nasz asortyment bukietów i amuletów, które mają wiele dopasowanych zestawów.

Jeśli chcesz być bardziej subtelny, gdy dopasowanie kawałków biżuterii, a następnie nosić ten sam kamień szlachetny w prostych kolczyki, naszyjnik i pierścionek projekty: spójrz na nasze birthstone zakres dla inspiracji, wraz z wszystkich naszych kamieni szlachetnych biżuterii.

Nie bój się też nie pasować

Noszenie elementów, które całkowicie ze sobą kolidują, może być korzystne dla Ciebie i Twojego stroju. Warto poeksperymentować przed lustrem. Wybierz kontrastujące kolory, metale, kształty i estetykę projektowania, aby zobaczyć, co pasuje do Twojego stroju.

Jeśli zderzanie nie jest dla Ciebie lub nie pasuje do okazji, na którą się ubierasz, wybierz elementy, które mają podobną estetykę, ale nie są identyczne. Nasze bukiety i amulety są do tego idealne, ponieważ możesz wybrać różne wzory, które mają bardzo podobny rozmiar i estetykę, które będą pięknie ze sobą współgrać.

Na przykład, możesz wybrać naszyjnik Sunburst amulet i sparować go z gładkimi srebrnymi kolczykami i bransoletką amuletów. W tym przypadku amulet Sunburst z jasnożółtym cytrynem i złotą oprawą będzie stanowił subtelny punkt centralny, ale będzie się pięknie komponował z prostymi srebrnymi wzorami.

Nie krępuj się mieszać metali

Kiedyś było to nieakceptowane, ale my jesteśmy wielkimi fanami mieszania kolorów srebra, złota i różowego złota.

Nawet jeśli chcesz wyglądać bardziej subtelnie, możesz wygodnie nosić różne metale. Na przykład, wspomniany wcześniej pierścionek z opalem i litym złotem będzie pięknie współgrał z pierścionkami lub bransoletkami ze srebra.

Naszyjniki warstwowe w Australii

Jeśli jednak masz zestaw biżuterii w jednym kolorze metalu, który wygląda świetnie razem, to idź z nim. Noszenie całkowicie srebrnej biżuterii, złotej biżuterii lub biżuterii w kolorze rose gold może naprawdę dobrze współgrać z Twoim strojem.

Dowiedz się więcej o mieszaniu metali i wybieraniu złota i srebra do swojej biżuterii.

Łączenie wszystkiego razem

Kiedy już wybrałaś biżuterię jako punkt wyjścia, zdecydowałaś czy skupisz się na warstwowaniu jednej części ciała czy nie i zastanowiłaś się jak bardzo chcesz być dopasowana lub nie, nadszedł czas, aby zacząć eksperymentować i połączyć swój wygląd w całość.

Postaw się przed lustrem i wypróbuj kombinacje elementów, abyś mogła dopracować to, co będzie dla Ciebie najlepsze. Jest to świetna okazja, aby zagłębić się w swoją kolekcję biżuterii i wypróbować elementy, których nie nosiłaś od wieków (nie zapomnij ich wyczyścić!) oraz zastanowić się nad lukami w swojej kolekcji biżuterii, które chciałabyś wypełnić.

Jeśli robisz to tylko jako ćwiczenie lub jeśli wymyślisz kombinacje, które Ci się podobają, ale nie pasują do okazji, na którą się ubierasz, pamiętaj, aby zanotować kombinacje, które się sprawdzają, abyś mogła je sobie później przypomnieć. Jest to świetny sposób, aby na bieżąco urozmaicać swoją garderobę, dodawać do niej różnorodności, zainteresowania i wszechstronności.

Kiedy już skończysz i jesteś gotowy do wyjścia, wtedy rozważ wzięcie liścia z książki Coco Chanel: "Zanim wyjdziesz z domu, spójrz w lustro i zdejmij jedną rzecz". Alternatywnie: spójrz w lustro, celebruj swoją kreatywność i poczucie stylu, wkręć Coco Chanel - i po prostu idź z tym!

PS. Nie zapomnij sprawdzić naszych przykładów mieszanych i dopasowanych kombinacji biżuterii, które zebrałyśmy, aby Cię zainspirować. Zobacz również nasze inne pomysły na strój.

Udostępnij