Pierścionki zaręczynowe

Piękny pierścionek

Marta Pietrucha
kwi 19 2017

Pierścionek z perłą

Oddania, zaangażowania oraz miłości nie będą oddawać żadne pieniądze. Dlatego właśnie coraz częściej na pierścionek zaręczynowy wybiera się po prostu srebro, które jest znacznie tańsze niż złoto czy platyna a jest tak samo eleganckie. Jaka może być udana biżuteria srebrna?

Czasy, gdy do wybranki przychodziło się z bukietem kwiatów i złotym pierścionkiem z brylantem mamy już dawno za sobą. Obecnie młodzi ludzie są coraz bardziej praktyczni i nie chcą wydawać wielkich pieniędzy na pierścionek, który i tak po ślubie będzie lądował w szkatułce. Dlatego zamiast odkładać na pierścionek kupuje się srebro z cyrkoniami, które są po prostu dużo bardziej atrakcyjne cenowo.

Pierścionek ze srebrem i diamentem?

Jeśli chcemy, by przyszła panna młoda miała diament wystarczy nawet tylko około 200 złotych. Można postawić na srebro, w którym oprawiony będzie diament, rubin, topaz czy szafir. Od wielu lat najbardziej modny pierścionek to taka propozycja, w której pojawiać się będzie jedno centralnie osadzone oczko. W tym przypadku będzie to jeden z licznych diamentów kolorowych. Diamenty są dodatkiem, który będzie uzupełnieniem dla całej ozdoby.

Srebrny pierścionek z oczkiem XXL

Okazała cyrkonia czy kryształ z dodatkiem mniejszych kamieni będzie dobrym wyborem dla takiej kobiety, która decyduje się stawiać na efektowną biżuterię. Takie modele kupić można mniej więcej za około 100 złotych. Jednak z pewnością nie przypadną one do gustu miłośniczką minimalizmu. Trzeba pamiętać, że także widoczne mocno, sterczące oczko nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Efektowny pierścionek zaręczynowy

Srebrne pierścionki zaręczynowe – obrączki

W Polsce zwyczaj nakazuje, by po ślubie pierścionek przełożyć na lewą rękę, to coraz więcej kobiet jednak zostawia go obok obrączki. Jeśli takie zestawienie ma być ładne to powinno się przede wszystkim wybierać taki pierścionek, który będzie miał kształt obrączki. Często może być on ozdobiony dodatkowo małymi cyrkoniami albo też kryształkami Swarovskiego. Panowie chętnie stawiają na pierścionki, które mają dwa lub jeden rząd cyrkonii. Popularne są także zestawienia, które mają przeplatające się dwa albo trzy koła. Taki pierścionek kosztować może około 100 złotych.

Srebrne pierścionki z rubinami i szafirami

Jeśli wybranka serca chętnie stawia na efektowną biżuterię to bez wątpienia taką dobrą propozycją będzie biżuteria, w ramach której będzie można postawić na wyróżniający się kolor. Dlatego właśnie w modzie okazuje się, że są obecnie pierścionki, w których pojawi się wyrazisty rubin albo też kamień szczęścia jakim będzie szafir.

Doskonale z szafirem będzie się prezentować kobieta, która będzie miała blond włosy. To kamień, którego symboliką ma być umacnianie miłości, dlatego na zaręczyny może się dobrze sprawdzić. Jeśli kobieta chętnie stawia na estetykę, która będzie się wyróżniać możliwe, że dla niej takim dobrym wyborem będą także pierścionki z orientalnymi wzorami, które jak się okazuje stają się również modne.

Udostępnij