Ciekawostki i porady

Pierścionek zaręczynowy – co wybrać?

Paulina Wójcik
kwi 23 2017

Jak dopasować pierścionek

Pierścionek na zaręczyny to materialny dowód miłości i wyjątkowy symbol a także pokaz zamiarów wobec kobiety. Ważne będzie jego dopasowanie do gustu oraz charakteru. Możliwe, że do końca życia taki pierścionek będzie już noszony na palcu bez przerwy. Do zakupu trzeba będzie podejść poważnie.

Do tej pory wśród tych najczęściej wybieranych pierścionków zaliczały się proste, klasyczne wzory, gdzie był umieszczany jeden brylant z tradycyjnym szlifem osadzony w oprawę z żółtego albo też białego złota. W ostatnich latach nieco trendy się zmieniły i typowy pierścionek przestał być pożądany przez przyszłe panny młode.

Łączymy złoto, stawiamy na asymetrię

Od pewnego czasu modne staje się łącznie różnych odcieni złota w pierścionkach. Rozwiązanie takie jest przede wszystkim praktyczne. Trzeba pamiętać, że pierścionek będzie kiedyś obok obrączki i to warto brać pod uwagę, by ewentualnie te elementy ze sobą zestawić, by rzeczywiście do siebie pasowały. Jeśli stawia się na łączony pierścionek będzie to dobre rozwiązanie, ponieważ tak naprawdę wtedy mamy gwarancję, że będzie on bardzo dobrze pasował do białego jak i też do żółtego złota obrączek. Jeśli postawi się na łącznie kolorów do tego zestawia się zasadniczo również pojedynczy bezbarwny kamień, by nie przesadzać z ilością szczegółów. Asymetryczne pierścionki pojawiały się już kiedyś, jednak obecnie stają się one szczególnie popularne. Są delikatniejsze niż klasyczne i wygodne w noszeniu. Mają często ciekawy wygląd, dlatego będą przywodzić na myśl indywidualny charakter.

Model pierścionka zaręczynowego

Kolor kamienia

Do tej pory na zaręczyny wybierało się raczej bezbarwny kamień w brylantowym szlifie. Obecnie nieco się od tego odchodzi na rzecz nieco innych form estetycznych. Między innymi właśnie z tego powodu pojawiają się coraz liczniej propozycje kolorowe. Dużą popularność w ostatnim czasie zdołały uzyskać szmaragdy, tanzanity, rubiny czy szafiry. Brylanty zwykle pojawiają się w ich towarzystwie i bez wątpienia będą one interesującą propozycją.

Styl retro przy oświadczynach

Można także zobaczyć, że taką odróżniającą się formą estetyczną będzie powrót do stylu retro. Tego typu pierścionki mogą się nawet zaprezentować jak rodowe pamiątki, które sięgać będą lat przedwojennych. Styl vintage oraz art. Deco przeżywają obecnie drugą młodość w tej dziedzinie. Obecnie stawia się na wzory markiz, geometryczne kształty a także połączenia barw, które będą ze sobą kontrastować. Dla osób, których nie będzie stać na autentyczną błyskotkę z epoki można znaleźć w sprzedaży różnorakie propozycje, które będą stylizowane i mają do takiej właśnie formy estetycznej skutecznie nawiązywać. Podsumowując trzeba powiedzieć, że obecnie w cenie jest między innymi niepowtarzalność, indywidualizm oraz oryginalność i właśnie na tego typu estetykę stawia się coraz częściej.

Udostępnij