Ciekawostki i porady

Pierścionek zaręczynowy Tiffany, duży, z diamentem?

Marta Pietrucha
kwi 14 2017

Jak wybrać pierścionek

Pierścionek zaręczynowy może być potraktowany praktycznie jak część ciała. Powinien towarzyszyć przyszłej pannie młodej zawsze i wszędzie, dlatego powinien być piękny jak i praktyczny. Każda kobieta rzecz jasna ma swój próg komfortu i swoje upodobania jeśli chodzi o biżuterię, jednak zawsze są takie detale, które będzie trzeba wziąć pod uwagę.

Pierścionek zaręczynowy – brylant

W pierścionkach zaręczynowych najczęściej oprawia się diamenty zarówno ze względu na symbolikę jak i też ich fizyczne właściwości. Diament to najtwardszy naturalny minerał, który przy dobrym szlifowaniu odbija 100 procent światła. Okrągły szlif diamentu, jeśli będzie miał dobre proporcje staje się brylantem. Podobnie jak inne materiały, każdy egzemplarz ma nieco inne właściwości. Najcenniejsze brylanty to te czyste oraz białe, które mają wzorowy szlif i proporcje. Pierścionek zaręczynowy powinno się potraktować praktycznie jako cześć ciała, dlatego powinien być piękny i praktyczny.

Pierścionek zaręczynowy - duży

Klasyczny wzór pierścionka zaręczynowego określony jako chaton najczęściej ma jeden centralnie osadzony kamień szlachetny, który zostaje oprawiony w delikatny koszyczek. Ten z kolei umieszcza się na okrągłej, delikatnej obrączce. W Polsce najbardziej popularne będą brylanty w przedziale 0,1 – 0,3 karata. Są one już odpowiednio widoczne w pierścionku. Ma to jednak praktyczne konsekwencje, ponieważ im większy kamień będzie tym bardziej odstaje on od palca.

Pierścionek na zaręczyny

Wysokość pierścionka jak i oprawę można modyfikować, jeśli jednak się mocno obniży oprawę to dojdzie do sytuacji, w której będziemy mieli słabo prezentujący się kamień i całość niestety nie będzie udana. Najczęściej oprawa nie wpływa na atrakcyjność pierścionka, ale na pewno trzeba mieć dobrego jubilera, który będzie w stanie przygotować taki pierścionek w należyty sposób i ta propozycja spełni nasze oczekiwania.

Pierścionek zaręczynowy Tiffany

Model pierścionka

Z pewnością w cenie zawsze będzie klasyka a więc pierścionki, które nawiązują do wzorów tradycyjnych takich jak Cartier czy Tiffanys. Jednak na popularności zyskują także nowoczesne wzory bardziej kanciaste, które będą nawiązywać do minimalizmu. Najczęściej jednak najważniejsze dla kupujących czy zamawiających jest to, by brylant był widoczny jak najlepiej, by to odbijające się światło gwarantowało rzeczywiście idealny blask. Dla osób, które cenią sobie nowoczesność proponujemy wzory w formie geometrycznej, które jak się okazuje cieszą się sporym zainteresowaniem i mamy wiele takich propozycji.

Pierścionki zaręczynowe - historia

Podobno nowożytna tradycja wręczania ukochanej pierścionka z kamieniem szlachetnym miała swój początek w zaręczynach Arcyksięcia Maksymiliana z Marią Burgundzką w końcu XV wieku. Pierścionek z brylantem, który wtedy otrzymała wybranka stał się tak naprawdę podstawą tych pierścionków, które obecnie są nam proponowane.

Udostępnij