Pierścionki zaręczynowe

Zaskocz wybrankę swego serca – wybierz oryginalny pierścionek zaręczynowy

Karolina Kępka
maj 28 2017

Sprawdzone pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy określić można jako materialny dowód miłości a także wyjątkowy symbol przyszłych zaślubin. W Polsce będzie on noszony na serdecznym palcu prawej ręki tak samo jak obrączka będzie on wybierany raz na całe życie. Wybór pierścionka będzie więc dość trudnym i odpowiedzialnym zadaniem. Pierścionek może być wykonywany z tradycyjnego żółtego złota, białego albo też platyny.

Metale te obecnie coraz częściej łączy się ze sobą. Jednak istotą pierścionka będzie to jaki kamień będzie się w nim znajdował. Najpowszechniejszym wyborem jest diament, który będzie symbolizował trwałość związku. O jego wartości decydować będzie barwa czystość, szlif oraz masa. Dobrze sprawdzają się kamienie o wadze między 0,5 a 0,15 karata. Kamienie te mają także swoją symbolikę, dlatego nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób pod tym kątem stara się szukać dla siebie między innymi kolorowe kamienie, które zyskują na popularności. Wybierając pierścionek trzeba będzie zwracać uwagę na styl, charakter narzeczonej wybór kamienia musi być zgodny z preferencjami przyszłej narzeczonej i biżuterią jaką nosi ona na co dzień.

Brylant i złoto – przereklamowana klasyka?

Okrągły brylant oprawiony w żółte czy białe złoto od pewnego czasu powszechnie uważany jest za klasyczny pierścionek. I dlatego w ten sposób dochodzi do sytuacji, w której zdecydowana większość kobiet nosi taki sam pierścionek na swoim placu. Coś co miało być produktem stanowiącym o wyjątkowości uczucia stało się masową propozycją kupowaną czymś na kształt jubilerskich marketów.

Pierścionek zaręczynowy - jaki kolor?

Brylanty nadal są wybierane najchętniej, ale widać, że ten rynek w naszym kraju powoli się zmienia i dlatego zobaczyć można, że kolorowe kamienie takie jak szmaragdy, tanzanity, turmaliny, szafiry czy rubiny powoli pojawiają się na naszym krajowym rynku. To wybór nieco bardziej ryzykowny niż bezbarwny diament, dlatego warto będzie zbadać jakie preferencje ma nasza wybranka, by trafić z kolorem.

Niecodzienny pierścionek

Zaręczyny w stylu vintage – czemu nie?

Okazuje się, ze obecnie styl vintage, jeśli chodzi o pierścionki staje się coraz ważniejszy. Te propozycje, które mają wyglądać jak przekazywane z pokolenia na pokolenie stają się bardzo popularne. Chodzi tutaj o modne klasyczne wzory jak i też powracający do nas coraz bardziej styl art. Deco. Wchodzą tutaj w grę geometryczne kształty, symetria oraz wszelkie mocne, kontrastowe barwy. Nie każdy może sobie na ten zakup pozwolić, dlatego obecnie pojawiają się również propozycje stylizowane.

Różne oblicza złota...

Złoto może być żółte, białe, różowe. Obecnie już nie trzeba się ograniczać, ponieważ coraz częściej docenia się możliwe łączenie różnych kolorów złota i taką estetykę wykorzystuje się coraz częściej. Z drugiej strony jeśli ktoś chce łączyć złoto musi uważać na to, by nie przesadzić z tymi łączeniami, by nie było nadmiaru różnych form estetycznych w jednym pierścionku.

Udostępnij