Ciekawostki i porady

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Paulina Wójcik
kwi 27 2017

Sklep jublierski

Pierścionek zaręczynowy z sieciówki

Jeśli chodzi o tak najbardziej rozpoznawalne sklepy znajdziemy między innymi propozycje takie jak Apart, W. Kruk, YES, Jubitom, Verona czy Briju. Znajdziemy tam pierścionki w różnym przedziale cenowym. Znajdą się propozycje kosztujące nieco ponad 150 złotych, ale i takie, które kosztować będą nawet 54 tysiące złotych. Alternatywą dla kupna gotowego pierścionka będzie zamówienie wzoru w pracowni jubilerskiej, co zazwyczaj będzie dla nas tańsze.

Na to jaka będzie cena wpływa ma przede wszystkim masa kamienia. Wielkość diamentów będzie nam podawana przede wszystkim w karatach jako jednostce fachowej. Ciekawostką będzie to, że ten termin pochodzi od słowa keration co znaczy nasiona karobu. Nasiona te miały swoją konkretną masę, dlatego swego czasu używano ich jako odważników. Ceny pierścionków będą się różnić także ze względu na barwę i przejrzystość diamentów. Chemicznie czysty diament jest bezbarwny i tym samym najdroższy.

Pojawiają się również kamienie, które mają barwę niebieską, szarą, żółtą, zieloną, brązową a nawet czarną. Diamenty powstały w naturalnych warunkach mniej więcej na głębokości 150-200 km. Przy bardzo wysokiej temperaturze i wysokim ciśnieniu a wiek ich to mniej więcej 1-3,2 mld lat.dlatego są one niewiele młodsze niż nasza planeta. Warunki konieczne do ich powstania występują bardzo rzadko i to sprawia, że ten minerał jest tak drogi.

Wyjątkowy pierścionek

Osoby, które są wymagające i szukają unikatowego pierścionka, który będzie jak inwestycja mogą się zdecydować na wybór propozycji od najdroższych rynkowych marek jubilerskich na świecie. Wśród nich znajdzie się między innymi Buccellati. Prestiżowa marka włoska, która powstała w 1919 roku.

Unikatowy pierścionek

Oprócz tego można postawić także na marki takie jak Mikimoto, Hary Winston czy Piaget. Taką rozpoznawalną marką jest również Tiffany & Co, która jako pierwsza przygotowała pierścionek z osadzonym centralnie diamentem. Do jednych z najdroższych marek zalicza się także Cartier.

Pierścionek zaręczynowy online

Obecnie wybierając pierścionek zaręczynowy można nawet zdecydować się na zakup online. Nie stanowi to żadnego problemu. Wystarczy wybrać produkt, zamówić i zapłacić a kurier dostarczy nam go do domu.

Pierścionek zaręczynowy przez internet – co będzie ważne?

W transakcji online ważne będzie zapoznanie się z regulaminem sklepu, który określi koszt dostawy oraz jej termin. W zależności od wartości zamówienia koszty dostawy mogą wyglądać różnie, ale obecnie nie powinny być rujnujące.

Obecnie proponowane nam pierścionki są już mocno zróżnicowane i pośród nich znajdować się będą również takie propozycje, które będą się w szczególny sposób wyróżniać. Na pewno każdy może szukać takiej propozycji, która będzie według niego najlepsza i odpowiadać będzie od strony estetycznej jego wybrance.

Udostępnij