Koszt pierścionka zaręczynowego

Ile musi kosztować pierścionek zaręczynowy?

Karolina Kępka
maj 6 2017

Koszt pierścionka

W temacie pierścionka zaręczynowego można było mówić o wielu różnych wyznacznikach ceny. Niektórzy mówią o jednej pensji inni o trzech pensjach. Przeglądając fora można zobaczyć, że tych różnych opinii jest bardzo dużo. Z drugiej strony jest dużo wpisów od kobiet, które mówią, że cena nie będzie najważniejsza i liczy się miłość. Gorzej, jeśli kobieta tak właśnie mówi a potem jak otrzymuje tani pierścionek jest niezadowolona.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Czytając te różne wpisy mężczyzna może się zestresować. Czy więc zadłużyć się i kupić pierścionek za kilka tysięcy czy jednak wybrać coś tańszego i czekać na to co o tym pomyśli przyszła małżonka? Oczywiście sprawa jest mocno indywidualna i tak naprawdę wiele zależy od panujących relacji, dzięki nim rzeczywiście można ocenić co będzie najlepsze.

Przed wyborem trzeba zadać sobie kilka pytań

Czy kobieta nosi pierścionki?

Jeśli pierścionki nosi nawet duży kamień może zniknąć. Jeśli ich nie ma w ogóle wtedy raczej trzeba szukać czegoś delikatnego co nie będzie wybrance przeszkadzać.

Zakup kobiecej biżuterii

Czy kobieta nosi biżuterię

To kolejna ważna sprawa, ponieważ w ten sposób będzie można ocenić czy wybranka chętnie sięga po biżuterię, jakie ewentualnie propozycje jej się podobają, na co chętnie się decyduje. Można zobaczyć jakie preferuje rozwiązania, czy decyduje się raczej na klasykę, barokowy przepych czy może coś bardzo delikatnego co nie będzie się nadmiernie rzucać w oczy. To wszystko będzie miało znaczenie i powinno być brane pod uwagę, gdy poszukuje się najlepszej możliwej opcji, gdy chodzi o pierścionek zaręczynowy.

Jak zawód wykonuje

To oczywiście może się wydawać dość dziwne, ale w praktyce rzeczywiście będzie ważne. W ten sposób będzie łatwo ocenić czy pierścionek w pracy nie będzie jej przeszkadzał. Rzeczywiście warto wziąć to pod uwagę, by nie okazało się, że nie będzie mogła nosić takiego pierścionka. I to właśnie kolejna sprawa, czy pierścionek będzie noszony na co dzień. Jeśli nie to czy jest sens wydawać duże pieniądze na pierścionek, który będzie miał wyłącznie formę pamiątki.

Pierścionek zaręczynowy a cena

Po odpowiedzi na te wspominane kwestie już wybór pierścionka może stać się łatwiejszy. Jednak nie rozwiązał nam jeszcze pytania o cenę. Pierścionki mogą kosztować od kilkudziesięciu złotych do kilkudziesięciu milionów. Wiadomo, że dla większości naszych rodaków będzie to mniej więcej cena pomiędzy 100 złotych a kilka tysięcy. Przy wyborze pierścionka nie będzie jednak najważniejsza cena, ale przede wszystkim jakość.

Pamiętajmy, że jest to symbol i również w takiej kategorii powinniśmy go potraktować, by ostatecznie udało się podjąć rzeczywiście dobrą decyzję. Pamiętajmy, że na pierścionkach zaręczynowych jubilerzy chętnie dobrze zarabiają, dlatego musimy uważać, by nie dać się naciągnąć. Sprawdzajmy także pojawiające się co jakiś czas promocje czy wyprzedaże, które dadzą nam okazję kupić pierścionki taniej.

Udostępnij