Ciekawostki i porady

Nietypowe pierścionki – odpowiednie na zaręczyny?

Paulina Wójcik
kwi 14 2017

Niecodzienna biżuteria

Biżuteria to już nie tylko wspaniała ozdoba. Za jej pomocą będzie można wyrazić swoje uczucia. Pierścionki, obrączki to sposób na to, by drugiej osobie powiedzieć Kocham Cię. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór pierścionka może nawet przyprawiać o ból głowy i dlatego przygotowaliśmy dla Was porównanie różnych propozycji, by w miarę możliwości tej wybór jednak Wam nieco ułatwić.

Niezależnie czy stawiacie na klasyczne propozycje czy może coś oryginalnego na pewno warto będzie pomyśleć o takich elementach, które pozwolą wywołać uśmiech na twarzy osoby, której będzie można taki pierścionek podarować.

Pierścionek z brokatu

Brokat szklany, baza do pierścionka regulowana oraz klej do biżuterii

To wszystkie materiały, które będą potrzebne do przygotowywania takiego właśnie pierścionka. Szklany brokat wsypujemy do małej miseczki. Nanosimy niewielką warstwę kleju na powierzchnię, która ma być pokrywana szklanym brokatem. Gdy ta część będzie pokryta można następnie włożyć pierścionek w brokat. Kiedy będziemy wyciągali pierścionek i okaże się, że jeszcze będą widoczne elementy, gdzie jest klej wtedy będzie trzeba na nowo włożyć pierścionek do brokatu. Jeśli już będziemy mieli odpowiedni efekt można odczekiwać, aż pierścionek będzie mógł wyschnąć. Gdy klej wyschnie można śmiało taki pierścionek zakładać, albo należy go włożyć do małego pudełeczka i podarować taki prezent bliskiej osobie.

Jak zrobić pierścionek

Pierścionek pleciony z rzemyka

Praktycznie każda kobieta chętnie sięga po błyskotki. Co jakiś czas będzie chciała sobie kupić nowe kolczyki, wisiorek czy pierścionek. Nowa biżuteria nie musi być bardzo drogim wydatkiem, który całkowicie wyczyści portfel. Można również przygotowywać ją własnoręczne. A dodatkowo taki samodzielnie przygotowany pierścionek, będzie w stanie przyciągać spojrzenia. A dodatkowo można się cieszyć, że wykonany został taki pierścionek samodzielnie.

Czego będziemy potrzebować do wykonania?

Musimy mieć dowolny koralik, który będzie odpowiadał za ozdobę naszego pierścionka, kawałek skórzanego rzemyka w wybranym kolorze, koralik w kształcie pierścienia, który założy się na pasek z rzemienia, mocny klej, drut oraz szczypce. Zmierzyć należy rzemyk sprawdzając obwód palca i ucinamy odpowiednią jego długość. Koralik w kształcie pierścienia zakładamy na rzemyk a końce sklejamy mocnym klejem, Powinno się zrobić to w taki sposób, że koralikiem będzie można skutecznie zatuszować to miejsce, gdzie jest łączenie.

Szczypcami wykonujemy małą obręcz z drutu i nakładamy ją na rzemyk. Nie powinno się dociskać końcówek, by możliwe było założenie tam koralika. Koralik nawleka się na drut i lekko tworzy niewielką pętelkę do zawieszenia na obręczy. Pętelka może być mała, nieco większa niż średnica drutu. Zakładamy koralik na obręcz i pierścionek będzie gotowy do użytkowania. Przygotowanie takiego pierścionka nie będzie więc stanowić większego problemu i będziemy mieli wielką satysfakcję w trakcie jego użytkowania.

Udostępnij