Ciekawostki i porady

5 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów australijskiej biżuterii

Paulina Wójcik
sty 5 2022

Czy szukasz australijskiej biżuterii, która będzie pasować do Twojego poczucia stylu? Czy chcesz znaleźć coś, co będzie o wiele bardziej unikalne w porównaniu do nudnych naszyjników, kolczyków i pierścionków, które widzisz wszędzie? Czy szukasz autentycznych i jakościowych wzorów biżuterii?

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów australijskiej biżuterii tworzonej przez niezależnych projektantów biżuterii. W ten sposób możesz znaleźć wspaniałą biżuterię, która sprawi, że głowy będą się odwracać. Z właściwym podejściem znajdziesz piękne kawałki, które są unikalne, pasują do Twojego budżetu i jednocześnie są świetnej jakości. A co do zakupów prezentów? Będziesz profesjonalistką!

Gotowy, aby dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej, aby uzyskać dogłębny przewodnik o tym, czego szukać, gdy kupujesz unikalną australijską biżuterię.

1. Czy jest wyprodukowana w Australii?

Jesteśmy wielkimi fanami robienia zakupów lokalnie. Noszenie biżuterii, która została stworzona z miłością przez niezależnego projektanta biżuterii w Australii da Ci ciepłe i przyjemne uczucie. Będzie to również wsparcie dla lokalnych projektantów i twórców w Twojej własnej społeczności - prawdziwych ludzi, takich jak Ty, a nie korporacji bez twarzy.

Poświęć trochę czasu na zbadanie firm i twórców biżuterii, od których rozważasz zakup. Jaka jest ich historia powstania? Co motywuje ich do tworzenia biżuterii, którą sprzedają? Jaki jest ich związek z Australią? Czy rzeczywiście projektują i/lub wykonują biżuterię, którą sprzedają?

Jeśli naprawdę chcesz wspierać lokalnych projektantów, dowiedz się, gdzie powstają produkty danego sprzedawcy. Przekonasz się, że większe marki po prostu odsprzedają gotową biżuterię, która została w całości zaprojektowana i wykonana przez inną firmę w innym kraju, czasem w bardzo złych warunkach.

Tutaj w Simone Walsh Jewellery tworzymy nasze unikalne projekty we własnym zakresie. Simone wykonuje wszystkie prace projektowe dla naszej australijskiej biżuterii. Mamy komponenty wykonane dla nas przez naszych partnerów, ale wszystkie według specyfikacji Simone. Komponenty są zazwyczaj dalej obrabiane i montowane w naszym warsztacie w Południowej Australii, gotowe do wysłania do naszych uroczych klientów w Australii i na całym świecie. Dowiedz się więcej o tym, jak pracujemy.

Co jest jeszcze lepsze to fakt, że tworzymy biżuterię przyjazną dla środowiska. Oczywiście nie twierdzimy, że jesteśmy idealni, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasze produkty były tworzone z uczciwością i chroniły piękny ekosystem, w którym żyjemy.

2. Czy mają unikalne projekty?

Ozdobne naszyjniki, kolczyki i wiele więcej

Proste, klasyczne elementy biżuterii, które można zobaczyć wszędzie i które są obecne od zawsze, z pewnością mają swoje miejsce. Podobnie jak niektóre z najnowszych trendów, które wszyscy wydają się nosić. Ale to nie powód, aby być nudnym lub nosić tylko te rodzaje biżuterii.

Na szczęście istnieją inne opcje, szczególnie jeśli spojrzysz na niezależnych projektantów biżuterii, którzy tworzą swoje własne produkty z ich własnymi, unikalnymi pomysłami.

Kiedy robisz zakupy w Simone Walsh Jewellery, kupujesz nasze oryginalne projekty, poza niewielką liczbą bardzo prostych, podstawowych elementów garderoby, które nosimy (na przykład kolczyki kulki i nieskończone obręcze). Uwielbiamy łączyć różne materiały, kształty i style, aby tworzyć unikalne dzieła, a Simone zawsze projektuje z myślą o kreatywnych kobietach (w końcu sama jest jedną z nich!).

Małe zakupy w niezależnej firmie projektowej, takiej jak nasza, oznaczają, że będziesz mogła założyć biżuterię wiedząc, że masz coś wyjątkowego i że Twoje przyjaciółki nie będą miały na sobie dokładnie tego samego wzoru.

Na przykład, wyobraź sobie nasz naszyjnik z gwiazdami i apatytem (na zdjęciu) na specjalną okazję. Piękne połączenie żywych, niebieskich kamieni szlachetnych i srebra próby 925 z pewnością przyciągnie wzrok innych. To zupełnie inny projekt, którego zazwyczaj nie znajdziesz na półkach znanych jubilerów - i naszym zdaniem to dobrze!

3. Czy biżuteria ma znaczenie?

Powiązane artykuły

Dowiedz się więcej o wyborze i noszeniu biżuterii dzięki naszym przydatnym artykułom.

  • 5 wskazówek, jak znaleźć najlepszych australijskich jubilerów
  • Jak łączyć i dobierać biżuterię
  • Czy powinieneś nosić złotą czy srebrną biżuterię?
  • Top 10 trendów w biżuterii w Australii

Nie zrozum nas źle, estetyka zawsze będzie odgrywać ogromną rolę w biżuterii, którą nosisz lub kupujesz jako prezenty dla innych. Zawsze będziesz chciał wybrać kawałki, które wyglądają świetnie, biorąc pod uwagę, że dobry wygląd jest prawdopodobnie największym powodem, dla którego ludzie noszą biżuterię.

To powiedziawszy, wygląd to nie wszystko. Jeśli kupujesz tylko biżuterię, która nie ma żadnego znaczenia lub intencji za nią, wtedy Twoja kolekcja biżuterii będzie nieco jednowymiarowa. Również jeśli robisz zakupy na prezent, wtedy znacząca biżuteria będzie miała o wiele większe znaczenie.

Wierzymy, że biżuteria, którą projektujemy może mieć znaczenie: ma to wiele wspólnego z tym, jak ją postrzegasz lub z intencją, która za nią stoi, jeśli jest to prezent. Na przykład, naszyjnik z gwiazdami i apatytem, o którym wspomnieliśmy wcześniej, ma w sobie dużą głębię. Srebrne gwiazdy są symbolem życzeń, które chronią przed negatywnymi emocjami i promują pozytywne wibracje. Podobnie jak gwiazda z życzeniami, naszyjnik ma przynieść Ci szczęście.

Kiedy szukasz biżuterii w Australii, upewnij się, że przyjrzysz się intencjom i inspiracjom stojącym za przynajmniej niektórymi z kawałków, które kupujesz. Będzie to miało dla Ciebie jeszcze większe znaczenie, kiedy będziesz je nosić lub podarujesz je komuś wyjątkowemu.

Sprawdź naszą ofertę amuletów i bukietów dla biżuterii, która jest wypełniona znaczeniem, wraz z naszą biżuterią z kamieniami urodzeniowymi według miesięcy.

4. Upewnij się, że jest autentyczna

Złota biżuteria

Niestety, istnieje wiele elementów biżuterii, które nie są wykonane z materiału, na który wyglądają. Biżuteria kostiumowa ma swoje miejsce, ale upewnij się, że nie oczekujesz czegoś, co jest lepszej jakości niż jest w rzeczywistości.

Autentyczność jest ważnym czynnikiem, ponieważ zapewnia, że kawałek będzie trwały i będzie miał blask i kolor, którego szukasz. Jak można zapewnić autentyczność? Przede wszystkim poprzez zakup z zaufanego źródła.

Jeśli jesteś klientem po raz pierwszy, przyjrzyj się bliżej firmie jubilerskiej, od której chcesz dokonać zakupu. Czy mówią wprost, gdzie mają swoją siedzibę? Jak długo są w biznesie? Jakie są ich recenzje? Czy jasno określają konkretne materiały, których używają w każdym ze swoich kawałków? Czy można dokonać zwrotu z jakiegokolwiek powodu, jeśli nie jesteś zadowolony? Czy ich ceny są zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe (główna czerwona flaga)? Wszystkie te rzeczy daje wyobrażenie o tym, jak wiarygodne firmy jest.

Działamy na rynku od ponad 25 lat i jesteśmy bardzo dumni z jakości naszej kolekcji. Tworzymy biżuterię z prawdziwego srebra, złota i kamieni szlachetnych. Zawsze wyraźnie wymieniamy materiały, z których wykonana jest nasza biżuteria na naszych stronach produktowych i mamy wiele artykułów, a nawet słowniczek biżuterii, aby pomóc Ci być lepiej poinformowanym o tym, co kupujesz. Oto kilka przydatnych linków:

  • Czym jest srebro próby 925?
  • Wszystko o złocie
  • O różnych rodzajach złota

Mimo, że nie jest to wymóg prawny w Australii, większość naszych produktów posiada znak czystości lub hallmark potwierdzający z czego zostały wykonane, szczególnie w przypadku biżuterii z litego złota i srebra.

5. Czy oferują świetną obsługę klienta?

Upewnij się, że kupujesz od australijskiej firmy jubilerskiej, która jest znana z dobrej obsługi klienta. W ten sposób, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, możesz być pewien, że zostaniesz otoczony opieką.

Srebrna biżuteria

Możesz to zrobić poprzez znalezienie jubilerów, którzy działają w branży od dłuższego czasu. Możesz również przeczytać opinie o jubilerze, którego ofertę rozważasz i zobaczyć, co inni klienci mówią o jego obsłudze klienta.

Zalecamy również, abyś poświęcił czas na zapoznanie się z ich polityką. Jak łatwo jest dokonać zwrotu? Czy będą się Tobą opiekować, jeśli Twoje zamówienie zaginie na poczcie? Co się stanie, jeśli popełnią błąd w zamówieniu? Czy dostarczają informacji o tym, jak dbać o swoją biżuterię? Czy łatwo się z nimi skontaktować, jeśli wystąpi jakiś problem? Wszystkie te rzeczy dadzą Ci dobry pomysł na to, jak dobra może być obsługa klienta w danym sklepie.

W Simone Walsh Jewellery naprawdę jesteśmy dumni z naprawdę doskonałej obsługi klienta. Jesteśmy na tyle małą firmą, że możemy dbać o naszych klientów w sposób indywidualny i ciężko pracujemy, aby zapewnić, że nasi klienci są zadowoleni.

Zainwestuj w australijską biżuterię już dziś

Teraz, kiedy już przeczytałeś dogłębny przewodnik po rzeczach, na które powinieneś zwrócić uwagę kupując australijską biżuterię, wykorzystaj go na swoją korzyść. Idź naprzód i rób zakupy lokalnie i na małą skalę!

Udostępnij