Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy Tiffany, duży, z diamentem?

Karolina Kępka
kwi 18 2017

Pierścionek dla narzeczonej

Pierścionek zaręczynowy powinien być potraktowany jak część ciała ponieważ będzie towarzyszył nam przez całe życie. Dlatego powinien on być i piękny i praktyczny. Każda kobieta ma tutaj swoje wyobrażenia, jeśli chodzi o biżuterię. Jednak mamy kilka detali, które zawsze będą istotne.

Pierścionek zaręczynowy : brylant

W pierścionkach zaręczynowych najczęściej oprawia się diamenty, zarówno ze względu na symbolikę jak i właściwości fizyczne. Diament to najtwardszy naturalny minerał w przyrodzie, który ma taką właściwość, że po oszlifowaniu jest w stanie odbić nawet 100 procent światła. Okrągły szlif diamentu o określonych proporcjach określa się jako brylant. Podobnie jak inne minerały każdy egzemplarz ma swoje różne właściwości. Najcenniejsze brylanty to takie czyste, białe, które mają wykonany idealny szlif i proporcje. Pierścionek zaręczynowy powinien być idealnie dopasowany.

Pierścionek zaręczynowy - duży

Klasyczny wzór pierścionka zaręczynowego to tak zwany chaton, w ramach którego jeden kamień jest centralnie oprawiony. Ten z kolei będzie umieszczony potem na okrągłej i delikatnej obrączce. W naszym kraju najlepiej sprzedają się kamienie pomiędzy 0,1 a 0,3 karata. Takie kamienie są już dość widoczne w pierścionku. Ma to pewne praktyczne znaczenie. Im większy kamień tym bardziej będzie odstawał od palca. Wysokość pierścionka tak jak i samą oprawę można będzie modyfikować sugerują np. mniejszą oprawę, tak by na co dzień nam nie przeszkadzała.

Pierścionek z diamentem

Pamiętajmy jednak, że to oprawa wpływa na estetykę i atrakcyjność kamienia. Z drugiej strony jeśli pierścionek nie będzie dobrze wykończony to szybko będzie można zaciągnąć oczko w rajstopach i straci on na estetyce. Potrzebny jest więc dobry jubiler, który będzie w stanie wykonać dla nas taki pierścionek na odpowiednim poziomie.

Pierścionek zaręczynowy Tiffany

W biżuterii oczywiście zawsze w cenie jest klasyka i takie wzory, które nawiązują do dawnych propozycji Cartier czy Tiffanys są zawsze bardzo popularne. Jednak na popularności od jakiegoś czasu zyskują także wzory nowoczesne, nawiązujące do minimalizmu. Najczęściej jednak dla kupujących jedna sprawa jest kluczowa a mianowicie widoczność pięknego, lśniącego kamienia. Całość uwagi ma skupiać na sobie centralny kamień, który będzie skrzyć w każdym świetle. Dla osób, które stawiają na nowoczesne formy popularne będą wszelkie geometryczne kształty.

Pierścionki zaręczynowe - historia

Podobno nowożytna tradycja wręczania pierścionka zaręczynowego zdobionego drogim kamieniem zaczęła się w XV wieku, gdy Arcyksiążę Maksymilian podarował właśnie taki wyjątkowy pierścionek swojej wybrance Marii Burgundzkiej. Pierścionek z brylantem, który otrzymała stał się prekursorem tych obecnie tworzonych, stal się symbolem oddania, uczucia, miłości. Również Marilyn Monroe podkreślała, że to właśnie diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety.

Udostępnij