Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy a trendy

Marta Pietrucha
cze 8 2017

Propozycja pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy to symbol i materialny dowód miłości, a także świadczy o poważnych zamiarów wobec partnerki. Ważne, by dopasować do gustu i charakteru tą propozycję. Bardzo możliwe, że do końca życia będzie chciała taki pierścionek nosić na palcu. Do zakupu warto więc podejść bardzo poważnie.

Do tej pory wśród najchętniej wybieranych pierścionków na zaręczyny były te proste wzory typu chaton. To jeden brylant o tradycyjnym szlifie, osadzony w oprawie z żółtego albo białego złota. W ostatnich latach trendy nieco się zmieniają i typowy pierścionek przestał być pożądany.

Łączenie złota i asymetria

Bardzo modne od jakiegoś czasu jest łączenie białego oraz żółtego złota w pierścionkach zaręczynowych. Takie rozwiązanie jest rzeczywiście bardzo praktyczne. Warto pamiętać, że pierścionek będzie spoczywał na tym samym palcu albo obok obrączki ślubnej, wydaje się więc, że dobrze będzie zadbać o takie zestawienie, które będzie do siebie pasować. Jeśli na raz decyduje się na oba te elementy trzeba będzie zwracać uwagę na wybierany kolor. Jeśli pierścionek będzie ze złota łączonego to co do zasady będzie on dobrze pasował zarówno do białych jak i żółtych obrączek.

Do tego najczęściej stosuje się kamień bezbarwny. Asymetryczne pierścionki mimo, że już się pojawiały obecnie są coraz bardziej cenione. Są one zdecydowanie bardziej delikatne niż klasyczne i tym samym będą wygodne do noszenia. Mają także nieszablonowy wygląd i dlatego mają indywidualny charakter.

Popularne pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy a kolor kamienia

Do tej pory na zaręczyny sięgało się po bezbarwny kamień o brylantowym szlifie albo też diamentowym, rzadziej ze szlifem w kształcie łezki bądź też owalnym. Obecnie od standardowych rozwiązań odchodzi się coraz częściej i zamiast tego ludzie stawiają na kolorowe kamienie. Dlatego w pierścionkach pojawiają się również szmaragdy, tanzanity, rubiny, szafiry. Brylanty w mniejszych rozmiarach mogą się pojawiać jako towarzystwo dla kolorowego kamienia. Jest to wybór, przy którym musimy być świadomi jaka estetyka odpowiada naszej wybrance.

Pierścionek zaręczynowy w stylu retro

Kolejnym różnym od dwóch poprzednich trendem będzie to, że sięga się coraz częściej do stylu retro. Takie pierścionki wyglądające jak rodowe pamiątki na pewno świetnie się prezentują. Oczywiście mało kogo będzie stać na kupno prawdziwego elementu z epoki, dlatego nie ma się co dziwić, że jubilerzy przygotowują obecnie dla nas kolekcję biżuterii stylizowanej, która ma właśnie oddawać ten wyjątkowy styl.

Obecnie panujące trendy pokazują nam, że nadal szczególnie ceniona będzie przede wszystkim niepowtarzalność oraz indywidualizm a także oryginalność, pierścionek, który już na pierwszy rzut oka wygląda na zaręczynowy nie jest tym co będzie najchętniej wybierane. Okazuje się, że znaczenie ma między innymi symboliczny wybór koloru kamienia i łącznie barw złota.

Udostępnij