Pierścionki zaręczynowe

Oprawianie diamentu w pierścionku zaręczynowym

Marta Pietrucha
maj 4 2021

Ustawienie certyfikowanego diamentu do zaangażowania pierścień jest skomplikowany proces, który obejmuje dokładne pomiary i wykwalifikowanego rzemiosła. Należy zachować szczególną ostrożność, aby zapewnić, że pierścionek zaręczynowy i diament pozostają nienaruszone i prawidłowo ustawione. Niezrównana jakość jest priorytetem w Brilliance, dlatego mamy tylko mistrzów jubilerskich pracujących do tworzenia naszej wykwintnej biżuterii.

George Melkonian jest mistrzem jubilerskim. Z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie drobnej biżuterii, opracował osiem kroków procedury ustawienia luźnego diamentu w solitaire zaangażowania pierścień. Wraz z czytaniem ich opisy, można zobaczyć George wykonując osiem kroków.

Krok 1

Jubiler otwiera platynowe wtyki do wielkości diamentu. Im dalej wtyki są otwarte, tym niżej diament będzie siedzieć w ustawieniach.

Krok 2

Po prongs zostały ustawione do wielkości diamentu, jubiler cięcia prongs do wysokości diamentu. Aby to zrobić, usuwa górną część platynowych przytyków z drobnymi klipsami jubilerskimi, pozostawiając dodatkowy metal do zabezpieczenia diamentu.

Krok 3

Po wycięciu sztyftów pozostaje na nich osad. Jubiler usuwa tę pozostałość za pomocą płaskiego narzędzia do grawerowania.

Krok 4

Jubiler musi ustawić luźny diament tak, aby fasety gwiazdy znalazły się we wtykach, a właściwe fasety pozostały pomiędzy wtykami.

pierścionek

Krok 5

Używając narzędzia do popychania, jubiler zgina wtyki nad diamentem pod kątem 45 stopni, blokując diament w jego oprawie.

Krok 6

Jubiler wygładza końcówki szpilek przy użyciu specjalistycznego narzędzia do wygładzania.

Krok 7

Aby nadać przylgom gładkie i delikatne wykończenie, jubiler przesuwa po przylgach wirujące gumowe kółko.

Krok 8

W ostatnim kroku, jubiler poleruje pierścionek zaręczynowy do jego wspaniałego lustrzanego wykończenia. On płyty białe kawałki metalu w rodu, aby dać biały, mocny powłoki zewnętrznej.

Czytaj więcej na: http://azweb.pl

Udostępnij